reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Po czym poznać, że trzeba zmienić mleko modyfikowane na inne?

zmartwionaaa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Lipiec 2015
Postów
24
Witajcie, mój synek ma 3tyg od 7 dni jesteśmy na mleku sztucznym. Problem w tym, że się nie najada głównie w dzień, noce są zazwyczaj spokojne budzi się co 4h na jedzenie. W dzień wygląda to nieco gorzej staram się utrzymywać przerwy między karmieniami minimum 3 godzinne, ale czasami jest to nie wykonalne dziecko budzi się po 1,5-2h i znów domaga się jedzenia, ssie rączki, mlaska zachowuje się jakby było ewidentnie znów głodne, martwię się że go przekarmię i staram się go czymś zająć np: smoczkiem czy herbatką ale to w ogóle nie pomaga. Do tego nie zawsze mu się odbija przez to mam wrażenie, że boli go brzuszek bo pręży się i marudzi pomaga mu na to energiczne lulanie w wózku lub na rękach. Czy to są oznaki, ze trzeba mu zmienic mleko? Bardzo proszę o dpowiedzi.
 
reklama
Może dajesz mu za małe porcje?? Jak chce jesc to niech je. Jest mały, szybko rośnie jeszcze masz czas żeby karmić jak w zegarku teraz go wysłuchaj. Mleko zmień jeśli ma wysypkę, problemy z kupkami itp. To że chce jesc cześciej to nie powód do zmiany mleka. Maluszki mają bardzo małe brzuszki ;) daj mu jeść i zobaczysz unormuje mu się
 
Ssanie rączek i mlaskanie u takiego maluszka nie jest oznaką głodu. To normalny odruch samouspokajający. Po 2,5 h można podać spokojnie kolejna porcje mm. Dzieci sa rozne i niektore potrzebuja cześciej jesc.I tak jak pisze Judy może być zwiększyć porcje i zobaczyć czy bd spał lepiej.
Powodami do zmiany mm są wysypka, zmiany na skórze,biegunka, częste ulewania, słabe przyrosty masy ciała bądź ich brak.
Dziecko które skończyło 3 tyg może cierpieć na kolkę lub tak jak piszesz dolegliwości zw z polknietym podczas jedzenia powietrzem. Pionizuj małego ok 15-20 min po każdym karmieniu i pojeniu. Możesz robić masaże brzuszka zgodnie z ruchem wskazówek zegara,albo robić ciepły "okład" na brzuszek np ogrzewając pieluche flanelową.
 
Właśnie chodzi o to, że porcje dostaje dość duże zazwyczaj je 80-100ml czasem mu starcza 50ml to zależy. Jeśli chodzi o odbijanie to jest z tym różnie czasem odbija już po kilku sek czasem pół godzinne pionowe noszenie nic nie daje. Wiem, że nie można karmić mlekiem na żądanie dlatego martwię się, że on za często chce jeść jak ssie te rączki i mlaska to wtedy naprawdę wpada w furię, drze się strasznie jak coś dostanie do buzi np smoczka nagły spokój, ale tylko na chwilę. Wysypki nie ma, problemów z kupkami też nie jedynie to czasami ten niepokój, płacz po jedzeniu i prężenie się.Okłady z pieluchy robiłam i ani pomogły ani nie pomogły. Najgorzej jest jak zje 100ml niby ma suchą pieluszkę, przytulę go do odbicia, a on ciągle odwraca główkę otwiera buzię i jakby szukał piersi i znów jest wrzask. Nie wiem może jeszcze się nie odzwyczaił od karmienia piersią. Urodził się z masą 3,75kg w ciągu 3tyg przybrał do wagi 4,3kg więc niby wszystko ok. Ale martwi mnie ta jego ciągła potrzeba jedzenia.
 
jeśli karmiłaś piersią to może chce ją trochę possać a nie odstawilaś go od piersi gwałtownie
 
Teraz to myśle że je te porcje aż za duże. Moja córa ma 8 miesiecy i je 150 ml. Jak miała 3 tygodnie to jadła 30-60 ml. 60 to już było mega dużo...
 
Zmartwiona bardzo duże te porcje jak na 3 tyg. Tak jak pisze BOJĄCA to nie głód a potrzeba ssania. Małemu brakuje bliskości mamy nic nie pomoże karmienie na umór. A może dałoby radę dać mu jeszcze ciut pociumkać cyca?
 
Hej zmartwiona! Nic się nie martw, jak mały nie ma kłopotów z brzuchem, kolkami, zaparciami czy wysypką to nie zmieniaj mleka. Na każdej puszce jest niby orientacyjnie napisane ile maluch wypija na porcje, ale tym nie ma się co sugerować. A to co piszesz to norma, u nas było tak samo. Czasem mały pił połowę porcji i strczało mu na długo, czasem wypił wszystko i za 1 h był głodny. Unormuje mu się. A na jakim mleku jesteś, niektóre firmy mają mleko oznaczone literką R, to mleko dla dzieci, które sie nie najadają. Ale spokojnie, jeszcze jest malutki, unormuje się. Co do odbijania to oczywiście czasami się nie odbije, ale trzeba pionizować, ponosić z 15 minut, a jakbyś widziała, że mimo to się męczy to kup espumisan i dodaj do mleka.
Pozdrawiam i nie martw się!
 
Każde dziecko jest inne, je tyle ile potrzebuje, mojego będąc na piersi musiałam jeszcze dokarmiać mm bo cyca nie tylko butla; też wypijał ponad normę; duży się urodził więcej potrzebował:-). Dziewczyna która ze mną leżała na sali non stop biegała po buteleczki z mm i jej brzdąc wypijał 60 ml i jeszcze wcześniej cyce i ma się bardzo dobrze.:tak:Jakim mlekiem karmisz?
 
reklama
Teraz to myśle że je te porcje aż za duże. Moja córa ma 8 miesiecy i je 150 ml. Jak miała 3 tygodnie to jadła 30-60 ml. 60 to już było mega dużo...

W 3 dobie w szpitalu był już dokarmiany mlekiem i położne dawały mu już 60-75ml. Sama się dziwiłam czy to czasem nie za dużo, ale mówiły, że to duże dziecko i takie ma potrzeby.

Wczoraj wieczorem był cyrk po kąpieli wypił 100ml troszkę ulał zaczął płakać, ale zacisnęłam zęby i go nosiłam 1,5h aż zasnął na szczęście spał 4h i dopiero się upomniał o jedzenie. Nie karmię go na umór naprawdę staram się trzymać tych przerw, jak dam mu 60ml to nie ma mowy, że to go zadowoli. Spróbuję mu dawać mniej a częściej, bo czasem płacze naprawdę długo, a ja mu mleka dać nie mogę. Karmię go bebiko 1 właśnie czytałam o mlekach po których dzieci są bardziej "syte" spróbuję takie mu podać. Mam nadzieję, że kiedyś te karmienie naprawdę mu się unormuje.

espumisan mam kupiony, ale go chyba mozna podawac dopiero po 1 m.ż
 
Ostatnia edycja:
Do góry