reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy co mam zrobić

Dołączył(a)
25 Maj 2015
Postów
3
Witam :-) mam 17 lat i jestem w ciąży 2 tydzień... Obliczajac sobie 9 miesięcy braknie mi miesiąca do pełnoletności chcialabym się dowiedzieć czy jeżeli braknie mi tego miesiąca będę miała prawa do dziecka czy też nie ? I również boję się jak powiedzieć o tym rodzica :/
 
reklama
Z tego co się orientuję to fizycznie możesz się dzieckiem zająć ale w sensie prawnym to opiekunem musi być ktoś pełnoletni, pewnie Twoi rodzice się zgodzą. Chyba że ojciec dziecka jest pełnoletni i weźmiecie ślub wtedy pełne prawa dostajesz od razu. Dla pewności możesz popytać w MOPS/GOPS tam gdzie bd składała dokumenty o becikowe, powinni się orientować.
Co do lekarza to niby do 18 roku życia bez zgody rodziców nie może leczyć. Prywatnie powinno się udać, ale na NFZ to pewnie bez mamy nie da rady. W tym drugim przypadku masz prawo do pozostania sam na sam z ginekologiem podczas badania i wywiadu.
A rodziców się nie bój. Pozłoszczą się napewno, bo się martwią, ale przejdzie im,przecież kochają Ciebie i pokochaja Twojego maluszka.
 
Do góry