reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Krostki na szyi noworodka. Potrzebuje porady

G

goszczaca

Gość
Zauważyłam dzisiaj, że moje maleństwo w fałdkach na szyjce ma czerwone dodatkowo pokazało się pare krostek, zauważyłam też taką czerwień ma również pod kolankami:(czy moge to posmarowac Sudocremem lub Bepanthenem? (dziecko ma 1,5 m) czyżbym źle dziecko wysuszyła po kąpieli czy to jakaś alergia?;(
 
reklama
skóra niemowlaczka jest bardzo delikatna .. moj synek miał to samo.. miedzy fałdkami a krostki to może potówki ? skórę miedzy fałdkami przemyć wodą z wacikiem dobrze osuszyć i pokremować kremem tym co używasz do pupy. bądz sypać pudrem sypkim. powinno pomóc. a jeśli krostki to potówki to może zmien kocyk/ kołderkę na coś cieńszego lub jeśli używasz body i spioszków to zrezygnuj z body. u nas pomogło. pamietaj rówenież że to nie koniecznie to więc jeśli nie jesteś pewna lepiej wybrać się do lekarza bądź położnej.
 
Ogolnie do pupy używam bepanthen, a szyjke przemylam wilgotnym wacikiem, wysuszylam i polozylam cienka warstwe sudocremu:/ tylko czy to pomoze. Maly w ciagu dnia jest ubrany w pajacyka a na noc body i polspiochy no i spi pod cienkim kocykiem, wiec nie wiem czy to potowki
 
Przede wszystkim należy dobrze osuszać miejsca trudniej dostępne. Wszelkie fałdki na skórze dziecka. Stosować łagodne kremy. Jednak by nie przesadzić i nie przesuszyć skóry dziecka. Gdy dziecku to sprawia jakiś dyskomfort to lepiej wybrać się do lekarza.
 
Możliwe, że maluszek nie jest dobrze wytarty po kąpieli. Takie zaczerwienienie na szyi, w zgięciach kolan i łokci zdarza się dość często.

Nie zasypuj pudrem, bo możesz pogorszyć sytuację. Niewielka ilość sudocremu powinna pomóc.
Możesz także przemyć w ciągu dnia te miejsca kilka razy wacikiem zmoczonym wodą, bo równie dobrze skóra w tych miejscach może się odparzać.
 
Do góry