reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pozycja do spania

paulina2400

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
24 Czerwiec 2015
Postów
39
Hej, moze ktoras z Was mialampodobne sytuacje i podpowi mi co robic... Otoz moj 5,5 miesieczny synek spal na plecach / bokach od samego poczatku. Od nie dawna potrafi sam przekrecic sie z pleckow na bok i na brzxuszek i tu zaczyna sie problem przy nocnym usypianiu
 
reklama
Moim zdaniem nie masz sie o co martwic. Moj synek skonczyl 2,5 miesiaca i spal tylko na brzuszku. Jak nauczyl sie odwracac to rozne byly pozycje. Pozniej kladlam go na boku, ale i tak spi na brzuchu, nigdy nie obudzilam sie w nocy i zobaczylam jak spi na pleckach.
Teraz no i tak sie naodwraca i wszystko ze jak sie budze potrafi spac bez przykrycia z noga miedzy szczebelkami.
Tak jak pisala BABINKA jezeli samo dziecko sie odwraca to krzywdy sobie nie zrobi :)
 
nie wiem o jakim dokładnie problemie piszesz, ale ja miałam ogromne obawy przed spaniem na brzuchu, córka też miała ok 5 miesiecy jak zaczęła się obracać przez sen na brzuch, łóżeczko stało obok naszego łózka i na początku wyglądało to tak, że ja się budziłam za kazdym razem jak sie wierciła i myślałam, ze właśnie wierci się i jej niewygodnie czy cos, układałam na boku, ąż do momentu kiedy któregoś razu mnei to nie obudziło i oczywiście zerwałam się przerażona, ze dziecko śpi na brzuchu i na pewno się udusiło - no więc nie udusiło się i w ogołe spało jak suseł, bo nareszcie nikt jej nie przeszkadzał :) od tej pory już jej nie ruszałam i śpi jak jej wygodnie :))

a od 2 miesiecy spi sama w pokoju i ja oczywiście z nianką na poduszce i włączonym monitorem oddechu, nawet też śpię w nocy i nie mam koszmarów :)
 
A dokładnie w czym problem? Mój też śpi na brzuchu lub w innych dziwacznych pozycjach.
 
Sory, dziewczyny nie zauwazylam, ze tylko polowa postu mi sie zapisala :crazy: chodzi mi o to, czy jakos uczylyscie spac swoje dzieciaczki na brzuszku, czy one same tak sie zaczely ukladac? Bo moj brzdac zasypia przewaznie na boku i przez sen obroci sie na brzuszek po czym sie wybudzi / mocno podnosi sie wtedy na rekach/ i przewaznie placze i musze go dac na plecy i zasypia po czym znowu sie przewroci na bok pozniej na brzuszek i od nowa sie zaczyna...w dzien usypiam go w wozku chyba zeby wtedy jak juz "odlatuje" ulozyc go na brzuszku zeby go przyzwyczajac do takiej pozycji? A czy spanie na brzuszku jest lepsze dla rozwoju dziecka, czy nie ma znaczenia w jakiej pozycji spi?
 
Mojego kladlam na brzuchu gdy jeszcze sam nie potrafił. Teraz sam się odwraca tak jak jest mu wygodnie. Mial etap gdy wlasnie odwracajac sie na brzuch wybudzal sie i brał w placzu za raczkowanie ^^ ale mu przeszło, już się nie wybudza przy obrotach.
 
reklama
u mnie podobnie jak u Megami - wcześniej jak sie obróciła przez sen na brzuch i juz sobie na tym brzuchu pospała, to trzeba jej było pomóc z powrotem na plecki czy boczek, bo nie wiedziała co z tym zrobić :) teraz juz sobie raczej radzi,chodzi zdarza się, ze z tego brzucha zamiast wrocic na boczek to siada taka zaspana totalnie i tez musze przyjsc ja połozyc bo nie wie co ma ze sobą zrobic :)
 
Do góry