reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przedszkole

Dołączył(a)
16 Kwiecień 2015
Postów
2
Witam wszystkie mamy :)
Mój synek od września idzie do przedszkola a ja bardzo się tym faktem denerwuje :( Jak mam sobie poradzić jak nie będzie chciał chodzić i ciągle będzie płakał ? Bedzie miał 2,5 roku a jest na etapie " bez mamy nigdzie nie chodze " Jak wy sobie poradziłyście z pierwszym rozstaniem?
 
reklama
Po pierwsze czy musi iść? Czy w przedszkolu są jakieś zajęcia adaptacyjne? Zostawał z kimś poza Tobą i tatą? Babcia, ciocia?
Panie nauczycielki pewnie sobie poradzić, ale Ty też powinnaś go przygotować do rozstania. Jak jest na placu zabaw, też ciągle z Tobą czy próbuje bawić się z innymi?
 
Polecam Ci pójść na zajęcia adaptacyjne w przedszkolu, może Twojemu synkowi się spodoba. Poza tym mów mu często o tym jak to fajnie jest w przedszkolu, nie strasz go tym miejscem tylko zachęcaj. Jak go odbierzesz pytaj o to jak mu minął dzień itp.
Jeżeli możesz to jakoś zorganizować spróbuj zostawiać dziecko na krócej, mów synkowi kiedy po niego wrócisz i spełniaj swoją obietnicę. Czasem dzieci nie chcą zostawać lub płaczą o określonej porze bo rodzic nie pojawia się wtedy kiedy obiecał.
Nie przeciągaj pożegnań - wydaje Ci się że dziecko długo płacze po Twoim wyjściu? Inne dzieci i nauczycielki zwykle szybko pomagają mu przenieść swoje zainteresowanie na coś innego i łatwiej pogodzić się z nieobecnością rodzica. A jak pożegnanie wygląda jakby mama ostatni raz dziecko miała zobaczyć to nie ma się co dziwić że dziecko nie chce zostać w przedszkolu :)
Postaraj się również by poranki nie przebiegały nerwowo i w pośpiechu - w wesołym nastroju łatwiej się pożegnać :)
 
Do góry