reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ruchy maleństwa w 27tc

Dołączył(a)
20 Wrzesień 2014
Postów
2
Miasto
London, United Kingdom, United Kingdom
Witam, jestem w 27 tyg ciąży. Mój maluszek zawsze kicał dość konkretnie , i mogłam wyczuć jego kopnięcia po prawej stronie brzucha...
Tak było do wczorajszego poranka.
Nie wiem ,czy sie przekręcił, czy coś sie dzieje.
Teraz te ruchy wydają sie nie tyle co słabsze ile zamortyzowane, i są już po lewej stronie albo po środku. Słyszałam, że malec mógł się już przekręcic gówką w dół.
Nie wiem ,czy powinnam się niepokoić.
Kiedy naliczałam te ruchy, to jestem pewna, że mam ich więcej niż 10 w przeciągu godziny. Czasem czuję jak się przeciąga..
Czy to możliwe, że jego ruchy stały sie bardziej ograniczone, przez brak miejsca i kopanie mniej intensywne?
 
reklama
Mój Maluch (teraz 32 tc) na każdym usg jest główką w dół i właśnie wysyła mi kopniaczki po lewej stronie :) jak się wierci to czuję na środku brzucha, na górze :) zależy czy rusza rączką czy nóżkami, wypina pupkę:) Na pewno ma teraz dużo mniej miejsca, bo jest coraz większy, te ruchy są właśnie jakby się wiercił a nie mocno kopał. Zdarza się. że kilka godzin śpi i w ogóle nie kopie, dopiero jak sprawię sobie coś słodkiego lub zjem obiad zaczyna się wiercić. Moim zdaniem nie masz się co martwić, jak Maluszek jest aktywny, to wszystko jest w porządku. Na pewno urósł i będzie mu coraz ciaśniej :)
 
Do góry