reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Samobadanie piersi

pauliiii84

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2015
Postów
50
Badacie sobie piersi ? Co myślicie o samobadaniu piersi w domu ? Słyszałyście o rękawicy do samobadania piersi ? Mój facet kupił mi ją dlatego że kiedyś jak byłam w gimnazjum miałam już guzy na piersiach i w obawie żeby mi nie wróciły bądź żebym nie miała raka kupił mi ja i kontroluje mnie co miesiąc czy się badam :) niestety jestem w grupie ryzyka ponieważ w mojej rodzinie kobiety przechodziły raka niestety niektórych już nie ma wśród nas ..
a co do rękawiczki powiem wam, że miałam sceptyczne nastawienie czy ona naprawdę działa czy mi pomoże ale okazało się że to nie kłamstwo - naprawdę zwiększa czułość, wykrywa najmniejsze zmiany nawet wielkości ziarenka cukru - co najlepsze że to prawda gdyż badając się wyczułam jakieś zmiany w piersi i wybrałam się do lekarza mówiąc mu że chyba znowu mam jakieś guzy ale malutkie.. co się okazało że znowu od węzłów chłonnych zaczęły mi się robić guzy.. ale że zostały wykryte jak były bardzo małe antybiotyki szybko zadziałały.. Mój lekarz pytał mnie jak udało mi się wykryć tak małego guzka pokazałam mu rękawice Breast Sense i powiedziałam,że raz w miesiącu się nią badam. Lekarz gdy ją zobaczył powiedział że zbada moje piersi normalnie i za pomocą tej rękawicy i sam wyczuł różnicę w badaniu. Powiedział że mało kobiet wie że jest taki produkt medyczny a powinna każda kobieta mieć go w domu bo naprawdę może dużo. Bede ją polecać ponieważ jest naprawdę wspaniała a wcale dużo nie kosztuje i w porównaniu do innych rękawic jest produktem medycznym, który został sprawdzony.

Poczytajcie sobie o tej rękawicy na stronie : www.zdrowepiersi.com.pl


ug37zbmhqobuwbl1.png
 
reklama
Rozwiązanie
Kochane jeśli ktoś ma braster to trzeba go zaktualizować, kochane pamiętajcie o tym bo inaczej nie przeprowadzicie następnego badania. Najprawdopodobniej na mailu macie info na ten temat, ale jeśli nie to sobie poczytajcie o tym.
Badacie sobie piersi ? Co myślicie o samobadaniu piersi w domu ? Słyszałyście o rękawicy do samobadania piersi ? Mój facet kupił mi ją dlatego że kiedyś jak byłam w gimnazjum miałam już guzy na piersiach i w obawie żeby mi nie wróciły bądź żebym nie miała raka kupił mi ja i kontroluje mnie co miesiąc czy się badam :) niestety jestem w grupie ryzyka ponieważ w mojej rodzinie kobiety przechodziły raka niestety niektórych już nie ma wśród nas ..
a co do rękawiczki powiem wam, że miałam sceptyczne nastawienie czy ona naprawdę działa czy mi pomoże ale okazało się że to nie kłamstwo - naprawdę zwiększa czułość, wykrywa najmniejsze zmiany nawet wielkości ziarenka cukru - co najlepsze że to prawda gdyż badając się wyczułam jakieś zmiany w piersi i wybrałam się do lekarza mówiąc mu że chyba znowu mam jakieś guzy ale malutkie.. co się okazało że znowu od węzłów chłonnych zaczęły mi się robić guzy.. ale że zostały wykryte jak były bardzo małe antybiotyki szybko zadziałały.. Mój lekarz pytał mnie jak udało mi się wykryć tak małego guzka pokazałam mu rękawice Breast Sense i powiedziałam,że raz w miesiącu się nią badam. Lekarz gdy ją zobaczył powiedział że zbada moje piersi normalnie i za pomocą tej rękawicy i sam wyczuł różnicę w badaniu. Powiedział że mało kobiet wie że jest taki produkt medyczny a powinna każda kobieta mieć go w domu bo naprawdę może dużo. Bede ją polecać ponieważ jest naprawdę wspaniała a wcale dużo nie kosztuje i w porównaniu do innych rękawic jest produktem medycznym, który został sprawdzony.

Poczytajcie sobie o tej rękawicy na stronie : www.zdrowepiersi.com.pl


ug37zbmhqobuwbl1.png
Dzięki za ten artykuł może się skuszę na ta rękawicę.
 
dziewczyny odświeżam nieco wątek tak sobie czytam na temat samobadania piersi, znacie może Braster takie urządzenie do samokontroli, zastanawiam się nad jego zakupem bo zarówno jak i moja siostra i mama mogłybyśmy sie regularnie badać, wszystkie jesteśmy w gupie ryzyka, a kontrolowanie piersi rękoma to mało skuteczna metoda, zastanawiam się nad zakupem tego urządzenia, działą jak USG więc pomiar jest bardzo dobrej jakości, miałyście okazję próbować albo słyszeć o tym urządzeniu?

Chodzi o ten sprzęt który ostatnio był pokazany w DD TVN? Jeśli faktycznie jest tak jak mówią, to myślę, że mamy wielką rewolucje w dziedzinie badania piersi.
 
Badacie sobie piersi ? Co myślicie o samobadaniu piersi w domu ? Słyszałyście o rękawicy do samobadania piersi ? Mój facet kupił mi ją dlatego że kiedyś jak byłam w gimnazjum miałam już guzy na piersiach i w obawie żeby mi nie wróciły bądź żebym nie miała raka kupił mi ja i kontroluje mnie co miesiąc czy się badam :) niestety jestem w grupie ryzyka ponieważ w mojej rodzinie kobiety przechodziły raka niestety niektórych już nie ma wśród nas ..
a co do rękawiczki powiem wam, że miałam sceptyczne nastawienie czy ona naprawdę działa czy mi pomoże ale okazało się że to nie kłamstwo - naprawdę zwiększa czułość, wykrywa najmniejsze zmiany nawet wielkości ziarenka cukru - co najlepsze że to prawda gdyż badając się wyczułam jakieś zmiany w piersi i wybrałam się do lekarza mówiąc mu że chyba znowu mam jakieś guzy ale malutkie.. co się okazało że znowu od węzłów chłonnych zaczęły mi się robić guzy.. ale że zostały wykryte jak były bardzo małe antybiotyki szybko zadziałały.. Mój lekarz pytał mnie jak udało mi się wykryć tak małego guzka pokazałam mu rękawice Breast Sense i powiedziałam,że raz w miesiącu się nią badam. Lekarz gdy ją zobaczył powiedział że zbada moje piersi normalnie i za pomocą tej rękawicy i sam wyczuł różnicę w badaniu. Powiedział że mało kobiet wie że jest taki produkt medyczny a powinna każda kobieta mieć go w domu bo naprawdę może dużo. Bede ją polecać ponieważ jest naprawdę wspaniała a wcale dużo nie kosztuje i w porównaniu do innych rękawic jest produktem medycznym, który został sprawdzony.

Poczytajcie sobie o tej rękawicy na stronie : www.zdrowepiersi.com.pl


Wszystko fajnie, pięknie, tylko że metoda palpacyjna samobadania jest bardzo zawodna i niewiele kobiet wie jaką ją wykonywać i w którym dniu cyklu ją wykonywać. Biorąc pod uwagę fakt, jak nasz cykl jest zmienny, bo stres, bo jedzenie, bo praca, bo wakacje itp... to jest to tak wiarygodna metoda jak stosunek przerywany jest metodą antykoncepcyjną. Wiem, że nie każdy może sobie pozwolić na wizyty u lekarzy non stop ale kurde dziewczyny, mamy XXI wiek! Aplikacje mobilne, narzedzia interaktywne no masę rzeczy które ułatwiają nam wyrabianie zdrowych nawyków.


ug37zbmhqobuwbl1.png
 
Wszystko co daje jakikolwiek cień szansy na to, że kobiety zaczną rozważnie myśleć o swoim zdrowiu, jest warte polecenia. Biorąc pod uwagę częstość zachorowań na nowotwór piersi (najczęściej wykrywalny nowotwór w Polsce), to na prawdę jest przerażające, że kobiety tak lekceważą profilaktykę. Nikomu tego nie życzę, ale czasami sobie myślę, że musi dojść do tragedii w danym środowisku, żeby ludzie otworzyli wreszcie oczy. A to potwornie boli jeśli musisz pożegnać sie z kimś bliskim, a wiesz, że można było tego uniknąć. Przecież w większości przypadków nowotwór piersi jest wyleczalny, jeśli jest odpowiednio wcześnie wykryty.
 
Trzeba mieć świadomość, że nowotwór złośliwy może się rozwinąć i urosnąć nawet do 2-3 cm w ciągu 4 m-cy. To oznacza, że badania raz na pół roku to za rzadko!!! Lekarze wciąż polecają badania raz na rok, raz na pół roku jak coś niepokojącego się dzieje. Gdzie jest w tym wszystkim logika sie pytam? Chorują już 20latki, umierają 30latki po wielu latach walki z nowotworem. A wystarczy się regularnie badać.
 
właśnie o to chodzi, że gdyby kobiety badały sie regularnie to wykrywalność raka byłaby większa czyli jednocześnie więcej z Nas mogło by się skutecznei wyleczyć. Trzeba chyba zacząć od tego że należy kobiety uświadamiać jak ważna jest częsta samokontrola i badanie piersi bo przecież im wczęśniej wykryjemy raka tym większe szanse na całkowite jego wyleczenie. Ja badam się regularnie Brasterem wiem, że dzięki niemu szybko zareaguję jakby coś się zaczęło dziać z moim zdrowiem.

I jak te badania Brasterem w praktyce wyglądają? Jesteś zadowolona?
 
Rowniez slyszalam o tym urzadzeniu. Na roznych forach glownie pewnie kobiety wypowiadaja sie pozytywnie. Ja osobiscie uwazam, ze to dobry pomysl dla tych kobiet, ktore na codzien sa zabiegane i nie maja czasu aby wybrac sie do lekarza na badanie. Duza zaleta jest to, ze mozna badac sie w domu. Tez widzialam kiedys na DDTVN reportarz odnosnie tego urzadzenia. Nawet w Warszawie byly organizowane dni, w ktorych mozna bylo je przetestowac i przy okazji zbadac swoje piersi. Niestety ststystyki mnie przerazaja, bo juz nawet mlode kobiety choruja na raka piersi. Niektore kobiety zaniedbuja badania ze wzgledu na brak czasu a wlasciwie czas jest tylko w wiekszosci kazda z nas poswieca go swojej rodzinie. Pomyslmy o sobie. . .
 
reklama
Rowniez slyszalam o tym urzadzeniu. Na roznych forach glownie pewnie kobiety wypowiadaja sie pozytywnie. Ja osobiscie uwazam, ze to dobry pomysl dla tych kobiet, ktore na codzien sa zabiegane i nie maja czasu aby wybrac sie do lekarza na badanie. Duza zaleta jest to, ze mozna badac sie w domu. Tez widzialam kiedys na DDTVN reportarz odnosnie tego urzadzenia. Nawet w Warszawie byly organizowane dni, w ktorych mozna bylo je przetestowac i przy okazji zbadac swoje piersi. Niestety ststystyki mnie przerazaja, bo juz nawet mlode kobiety choruja na raka piersi. Niektore kobiety zaniedbuja badania ze wzgledu na brak czasu a wlasciwie czas jest tylko w wiekszosci kazda z nas poswieca go swojej rodzinie. Pomyslmy o sobie. . .
 
reklama
Samobadanie metodą palpacyjną jest bardzo zawodne. Nasze piersi zmieniają się w cyklu i codziennie można wyczuć coś innego. Dlatego nie da się "nauczyć" swoich piersi by mieć większą pewność, że coś co nas niepokoi to gruczoł, kanalik czy faktycznie guzek. Zresztą by wykonać takie badanie dokładnie trzebaby poświęcić conajmniej 30-45 min (w zależności od wielkości biustu).
 
Do góry