reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sika w nocy

mamastaszka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
6 Lipiec 2014
Postów
139
Poradzcie.. Mój 14 miesięczny synek budzi sie o 3-4 w nocy z krzykiem i potem siska w pampersa. Przewijam i zasypia .staram sie ograniczyc ilośc wieczornego picia, ale na kolacje wypija piersiowe mleko (staram sie nie usypiac na piersi) po kaszy, więc trudno to ograniczyć. Przebieram go na śpiocha ok 23 i potem ma sucho. Wiem że krzyczy bo boli go pełny pecherz i sikanie o 3 przerywa mu sen. Jest bbb śpiacy i leci przez rece, a jednocześnie pręży sie i wierzga niemiłosiernie,więc wysadzanie na nocnik jest raczej bezsensu zwłaszcza ze wtedy złosci sie juz totalnie, mąz ucieka z sypialni...;-).
Dodam że ok od 3mieśięcy chodzi na nocnik z większa sprawą i czasami siku w dzień. Zgłasza chęć samodzielnie ("a TU " i pokazuje na pampersa") lub poprostu prowadze - np po obudzeniu.Rozważampowoli przejście na majty w dzień.
Nocnikować go mimo wszystko w nocy czy tez wytrzymać aż mu pęcherz "wydorośleje?
 
reklama
Hmm...ale, czy on ma wszystko ok z drogami moczowymi? Bo to, że budzi się z krzykiem jest niepokojące trochę. A w ciągu dnia też ma kłopot w czasie siusiania?
 
Mysle ze wszystko ok, brak stulejki,spodziectwa, troche asymetryczny napletek, ale w normie. Za dnia sisua normalnie. Pobudki wrzaskowe też niecodziennie.Jak sika na poczatku nocy tzn do 11 to zupełnie leje bez oporów...czyli nie budzi się. Jak zmordowany to wogle spi lepiej pod wzgledem sikania, a jak udało mi sie go oszukac i nakarmic cycem przed kapaniem, to juz sie nie rzucał, wiec może to jeszcze za wczesnie i pęcherz za młody.Czytałam że dzieci budza sie wlasnie z krzykiem gdy spia mocno i maja przepełniony pecherz i to je b boli, az trudno im sisknąć... Zreszta on i tak o 5 pije mleko( w sumie 2x na dobę..;-)
 
Do góry