reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Silny stres i atak paniki w ciąży

Milena Cortéz

Początkująca w BB
Dołączył(a)
27 Listopad 2015
Postów
15
Drogie kobietki,
Otóż przytrafiła mi się parę dni temu dość niemiła sytuacja, która wywołała u mnie bardzo silny stres (chwilowy) połączony z atakiem paniki. Był to jednorazowy epizod, po wszystkim się uspokoiłam i czuję się dobrze. Jednak zastanawiam się czy taka sytuacja mogła w jakiś sposób zaszkodzić mojemu malenstwu? Dodam, że generalnie prowadzę dość spokojny styl życia, wiele odpoczywam i mam wiele wsparcia ze strony rodziny i partnera. 3 dni temu miałam również robione usg i widziałam moją dzidzię oraz jej zdrowo bijące serduszko. Następna wizyta u lekarza przypada aż za 3 tygodnie. Jestem w 11 tygodniu ciąży.
 
reklama
Jednorazowy epizod z atakiem paniki nie ma żadnego wpływu na przebieg Twojej ciąży. Wiem o tym z własnego doświadczenia oraz z tego, że dużo o tym czytałam w czasie ciąży, gdyż sama je miewam.

Ataki paniki się zdarzają i jeżeli tylko potrafimy się uspokoić - to nie dzieje się nic złego :)
 
Milena, w ciąży masz hormony w kosmosie i reagujesz i będziesz reagować emocjonalnie na sprawy, które przed ciążą powodowały tylko wzruszenie ramion.
Ja w ciąży na siedzeniu pasażera w samochodzie zachowywałam się jak wariatka ;)
 
Masz rację :) Przed ciążą zawsze umiałam jakoś sobie poradzić z silnymi emocjami, a teraz stresuję się tym, że się stresuję :)
 
Do góry