reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

skolioza wczesnodziecieca,

Dołączył(a)
13 Wrzesień 2014
Postów
3
Synek rok i 7 ma podejrzenie skoliozy przeswietlenie mamy zrobic w listopadzi. Zaczelo sie od wybrzuszenia z lewej strony kregoslupa po seri cwiczen teraz tez u gory. Po badaniu lekarz stwierdzil :skolioza wczesnodziecieca lewostronna i piersiowa prawostronna, nadmierna antetorsja biodra prawego i rotacja miednicy. Myslicie ze damy rade to wycwiczyc czy juz syn jest skazany na problemy takze w zlym chodzeniu.
 
reklama
nie wiem co to ta atentorsja tylko ale reszte (skolioza lewostronna i piersiowa prawostronna plus rotacja miednicy) mamy tak samo tylko Gapcia jest młodsza i już od miesiąca ćwiczy Vojtą;
dlaczego czekasz na reontegn do listopada? poszukaj gdzie indziej może (my robiliśmy tego samego dnia co skierowanie dostaliśmy i na nfz)
ponoć są oprocz ćwiczeń i inne metody - ortezy itd wszytsko zależy od stopnia skrzywienia - czy się da wycwiczyć to najlepiej pytaj swojego rehabilitanta bo to on widzi jak maly reaguje na cwiczenia itd
 
Na prześwietlenie czekamy bo wizytę mamy w listopadzie. Zresztą ciagle każą nam na coś czekać.tez mnie to denerwuje. Jakie skrzywienie ma córka?

Pomału zaczyna mnie dopadać depresja, nie mam z kim porozmawiać na ten temat i nikt tak naprawdę mnie nie słucha, czuje się zagubiona.Ciągle słyszę,że jeszcze nie ma prześwietlenia to nie mam czym się martwić, a ja kiedy dotykam plecy syna czyje wał lędźwiowy i to mnie przeraża. Jeszcze chwila i zwariuje.Chętnie popisze z kimś o podobnych przeżyciach na priv.
 
Ostatnia edycja:
Do góry