reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Smog w ciąży...

Dołączył(a)
28 Listopad 2015
Postów
1
Bardzo martwię się o moje małe narazie 9 tygodniowe maleństwo. Niestety mieszkamy W Krakowie i jesteśmy skazani na wszech obecny smog. Zaczynam się godzić z tym ze niestety mój Skarb ucierpi na pewno na tym - czytałam ze masa urodzeniowa, mniejszy iloraz inteligencji , ADHD, i autyzm to najbardziej prawdopodobne powikłania... Straszne... Pytanie czy lepiej siedzieć w domu w niewietrzonym pokoju czy wychodzic Na spacery. Co mniej zaszkodzi nienarodzonemu dziecku.
 
reklama
Gdyby przełożenie było tak bezpośrednie to w katowickim przez ostatnie 50 lat nie urodziłoby się żadne zdrowe dziecko. Nie czytaj za dużo bo to szkodzi - nie wiem czy nie bardziej niż zanieczyszczone powietrze. Na spacer wybierz się do parku, najlepiej rano - bo wtedy wraz z nocną wilgocią większość zanieczyszczeń osiada. I tyle. A tak zupełnie poważnie - nie warto czytać zbyt dużo. To wywołuje tylko niepotrzebny stres, który nie jest obojętny dziecku.
 
Smog nie wisi przez cały rok. W krytycznych momentach lepiej unikać spacerów, wietrzyć mieszkanie. Ale bez paniki ;-) Kup maskę antysmogową jeśli chcesz :)
 
Nie popadajmy w paranoję, smog był, jest i będzie. Kobiety w ciąży były, są i będą w Krakowie. Zgadzam się z @magoo w 100% czytanie w ciąży szkodzi, no chyba, że zamienisz te mądrości na jakieś książki, najlepiej obyczajowe. Jeśli nadal będziesz szukała tak ciekawych informacji to rodzić moja droga pójdziesz z depresją.
 
Też mieszkam w Krakowie. Mnie podczas pierwszej ciąży mąż kupił oczyszczacz powietrza. Chodził całą dobę. Na szczęście większość ciąży nie pracowałam dlatego wychodziłam z domu tylko jak było "luźniej" na polu. Polecam poczytać trochę bo smog w ciąży o dziwo to poważny problem. Zanieczyszczenia robią swoje. Nawet badania chyba UJ robił i wyniki są niefajne. Cały czas myślimy jak się wyprowadzić z tego głupiego miasta..

Link do: Smog - Ciąża i zdrowie dziecka | Smog Wawelski
 
Ostatnia edycja:
Też mieszkam w Krakowie. Mnie podczas pierwszej ciąży mąż kupił oczyszczacz powietrza. Chodził całą dobę. Na szczęście większość ciąży nie pracowałam dlatego wychodziłam z domu tylko jak było "luźniej" na polu. Polecam poczytać trochę bo smog w ciąży o dziwo to poważny problem. Zanieczyszczenia robią swoje. Nawet badania chyba UJ robił i wyniki są niefajne. Cały czas myślimy jak się wyprowadzić z tego głupiego miasta..
Też mieszkam w Krakowie. Mnie mąż też od razu kupił oczyszczacz powietrza i chodzi do tej pory. W sezonie zimowym nosiłam maskę przeciwsmogowa. U lecie powietrze jest ok więc nie przesadzajmy. Kowslczykowska15 a w jakim wieku masz dzieci? :)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry