reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

spadajacy wynik beta hcg

dziaba jakie łyżeczkowanie? na tym etapie nie ma żadnego zabiegu, no chyba że laparo jeżeli jest poza maciczna, ale wpierw są leki. Łyżeczkowanie wykonuje się gdy jest poronienie po 8tc. Jeżeli beta spadnie już po krwawieniu to macica jest czysta i można starać się od razu.
 
reklama
dziaba łyżeczkowania na pewno nie będziesz miała. Ale kate ze stwierdzeniem że można się starać od razu po oczyszeniu macicy to bym była ostrożna. Mi macica oczyszczała się miesiąc, ale lekarz dopiero po 3 miesiącach pozwolił nam się strać o dziecko. A wszystko dla bezpieczeństwa. Zatem dziaba zapytaj się co lekarz prowadzący Ci powie:-)
 
ostkapa w przypadku ciąży biochemicznej można w następnym cyklu. Pytanie na jakim etapie ty byłaś, bo ciąże biochemiczne to są takie ciąże których nie da się potwierdzić usg. Czyli są to ciąże na bardzo wczesnym etapie, ok 5-6tc. Beta tutaj była już 85, to pokazuje że jest to najprawdopodobniej ciąża biochemiczna. Powyżej 1000 da się potwierdzić ciąże na usg czyli następuje to około 5-6tc. Czyli powyżej 6tc mamy ciąże kliniczną potwierdzoną usg, tam może dojść do rozchwiań hormonalnych na tym etapie i wtedy warto się przejść do lekarza po leki, jeżeli dzieje się coś niepokojącego. Ale która z dziewczyn biega pomiędzy 5-6tc na usg? często dowiaduje się o ciąży dopiero w tym czasie. Autorka postu dowiedziała się o ciąży pomiędzy 4-5tc, sadząc po wysokości bety.
Może doprecyzuje swoja wypowiedz, jeżeli nastąpi krwawienie, i nic nie będzie wskazywało na rozchwianie hormonalne to można starać się w następnym cyklu. W przypadku rozchwiania hormonalnego ogólnie owulacja nie powinna nawet wystąpić. Jeżeli będzie owulacja, raczej nie będzie rozchwiania a wynikiem będzie ciąża. Problemem może być progesteron w II fazie cyklu, jednak problemy z nim nie wynikają z wcześniejszej ciąży biochemicznej.
 
kate_p7 o łyżeczkowaniu mi powiedział lekarz na ostatniej wizycie gdy stwierdził ze doszło do poronienia,dlatego skierował mnie na kolejne wyniki z Bety,no i zaczynam sie martwić czy nie robi on źle...
 
ostkapa to aż tak długo krwawiłaś?ja mam tak od 6.08 a teraz od kilku dni to już w ogóle wygląda to jak miesiaczka,zastanawiam sięk długo to jeszcze potrwa,tym razem nie dał mi leków
 
kate_p7 gino stwierdził tez przy pierwszym wyniku z bety (258,9) ze jest to 3-4 tc i powiedział ze przy pierwszym badaniu usg jest za wczesnie aby cokolwiek zobaczyć,natomiast na drugim badaniu gdy potwierdził poronienie to mowił ze nie można sie poddawac i trzeba probowac
 
dziaba może twój lekarz jest przezorny, może zakłada ze ciąża była starsza niż te 3-4tc a to co zarejestrowaliście to spadek bety. Czyli wcześniej było 1500, a jak dowiedziałaś się o ciąży to już beta była w końcowej fazie spadku. Ale to "chyba" by widział pęcherzyk ciążowy...
Ja tez przeszłam poronienie, tylko poronienie w 5tc a w 8tc czy w 20tc nie jest tym samym. W moim przypadku beta rosła cały czas ale przyrost był za niski. Było wiadomo, że zdrowej ciąży to z tego nie będzie w 5tc lekarz kazał odstawić leki i czekać. 2 dni po odstawieniu luteiny przyszedł okres, po 6dniach się skończył, beta spadla do 10- 20 chyba za pare dni już była 0. Cykl był dłuższy, ale była owulacja. Lekarz nic nie mówił, ze trzeba czekać do następnego cyklu. Może u nas tez była inna sytuacja, u mnie podejrzewano ciąże pozamaciczną. Ogólnie statystyki dla wczesnych ciąż wcale nie są takie optymistyczne. W 3-4tc poronionych jest 75% ciąż, po potwierdzeniu na usg czyli ok.8 -9 tc tylko 10%. Tutaj przykładowy link:
Risk of Miscarriage by Week - New Kids Center
 
kate_p7 Tak jak pisałam lekarz mi na pierwszym badaniu powiedział ze jest za wcześnie by cokolwiek zobaczyć,nie wiem tez czy to była ciaża biochemiczna czy pozamaciczna bo nic takiego nie mowił,jak zrobie wynik z bety i z nim do niego pojde to zapewne dowiem sie kiedy mozemy sie znow starać.Tłumaczyl mi ze w tak wczesnej ciazy to sie bardzo czesto zdarza i ze wiele kobiet nawet nie wie o tym ze bylo w ciazy,takze ja jestem dobrych mysli,dzieki Wam wiem ze wszystko bedzie dobrze:tak:
 
reklama
kate poroniłam w 5t4dz ciąży. Nie miałam usg, ciążę miałam jedynie potwierdzoną najpierw podczas badania ginekologicznego, potem byłam skierowana na betę. Tam wyszła ciąża, ale już po 2 dniach miałam krwawienie, a że moja gin była nieuchwytna, to trafiłam do szpitala. Tam dowiedziałam się, ze jest też wielce prawdopodobne że pęcherzyk był pusty.
dziaba krwawienie trwało równy miesiąc, ale było to krwawienie typu słabej miesiączki, ostatni tydzień to już zwykłe plamienie.
Trzymam za Was dziubaski kciuki!!!
 
reklama
Do góry