reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Spirala

magdi83

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Styczeń 2015
Postów
30
Dziewczyny, jak to jest z założeniem spirali, czy trzeba do gina prywatnie czy NFZ. Jaki jest koszt? Czy są jakieś skutki uboczne?
 
reklama
Hej. Ja zakładałam spirale w Niemczech i oczywiście musiałam 170 euro zapłacic. Jak w Polsce jest nie wiem. U mnie były plamienia prawie cały czas i bóle podbrzusza także po roku ja wyciągnęłam. Pozdrawiam
 
Zależy jaką spirale założysz. Ta z hormonami jest na pewno lepsza, bo nie ma po niej takich mocnych krwawień jak przy zwykłej. No i jest lepsza od tabletek, bo działa miejscowo. Oczywiście potrzeba tez trochę czasu po założeniu na unormowanie działania. Założenie trwa ok 20 min. Wcześniej gin przeprowadza wywiad, aby sie upewnić ze nie ma przeciwwskazań. Spokój masz na 5 lat. A jeśli zaplanujesz w tym czasie ciąże, to możesz sie starać od razu po wyjęciu spirali.
Co do kosztów to nie wiem. Mieszkam w uk i tutaj jest bezpłatnie na receptę.
 
Dzięki za odpowiedź, ja chciałabym tą spiralę z hormonami. Wiem, że dobrze chronią przed zajściem w ciążę, a zależy mi na skuteczności, bo mam w domu dwójkę maluchów i na razie nie planuje więcej. No chyba że za 5 lat się coś zmieni ;-)
 
Hej, ja też planuje założenie spirali. Powiedzcie babeczki, czy to boli? Jakoś dziwnie mnie to stresuje, bardziej niż poród normalnie :)
 
Zalozenie jest niekomfortowe a bol znosny. Wszystko zalezy od tego jak ktos zaklada i jaka jest Twoja granica bolu. Ja mialam dwa razy zakladana i za pierwszym razem bylo super bo prawie nic nie bolalo, ale druga to juz byl bol. No ale wszystko da sie wytrzymac. Polecam ta metode. Mimo ze mam spirale niehormonalna i pierwsze okresy mialam troche mocniejsze to teraz jest super. Warto bylo. Nie mam zadnych krwawien czy boli. Pamietaj ze kazda kobieta jest inna.
 
Ale ta niehormonalna na pewno dobrze zabezpiecza, jakoś mam wątpliwości dlatego wolałabym hormonalną.
 
Słyszałam że niehormonalne nie pozwalają na zagnieżdżenie zarodka czyli do zapłodnienia może dojść?
 
reklama
Do góry