reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

starania o dziecko

Dołączył(a)
28 Kwiecień 2015
Postów
4
Jestem tydzień po ślubie.Zaczynam planować dzidziusia.Moje cykle nie są regularne i dlatego zaczynam się stresować tym jak to będzie z moim zajściem w ciąże.
Cykle od tego roku trwają 30 dni (od stycznia do marca) ostatni cykl trwał 28 dni.W,którym dniu najlepiej współżyć żeby była duża szansa na ciąże .
W 4 dniu miesiączki odbyliśmy stosunek do samego końca ale raczej w miesiączkę ciąże nie zajdę teraz będą kolejne próby w dniach cyklu.
Przyjmuję od dziś kwas foliowy.
 
reklama
Skoro masz nie regularne cykle to polecam kupić testy owulacyjne. Są zarówno w aptece jak i np w rossmanie. Nie są drogie a pokażą ci kiedy jest najlepszy moment na próby. Nie będę ci tu pisać jak je robić bo do testu jest dodana instrukcja :) powodzenia
 
Cykle są nieregularne przy większych różnicach, jeśli Twoje trwają 28-30 dni to jak najbardziej są regularne. Teoretycznie owulacja występuje zazwyczaj 14 dni przed przewidywaną następną miesiączką, ale to zależy od kobiety. Proponuję poczytać o objawach płodności i poobserwować swój organizm.
 
A może tak dać na luz i porostu korzystać z przyjemności a jedynie co.to w dniu spodziewanej miesiączki zrobić test ciążowy. Długo potem seks nie będzie już taki beztroski;-)
Jeśli już bardzo chcesz mieć wszystko pod kontrolą to j.w. testy owulacyjne działają. Można do tego dorzucić obserwuje cyklu (temperatura śluz). Ale i tak trzeba pamiętać że plemniki w płodnym śluzie mogą przeżyć nawet 5 dni, więc do ciąży może dojść nawet jeśli nie będzie stosunku w dzień "0".
 
Ja sobie sprawdzałam dni płodne na t-time.pl, pierwsze 4 miesiace nie udalo sie, wiec sobie sprawdzilam i odpuscilam co bedzie to bedzie, nie myslalam ze juz chce no i oooo bylo :D
 
Jesli nie chcesz wydawac pieniedzy na testy owulacyjne, to mozesz skorzystac z kalkulatora online: Kalkulator dni płodnych - Kalkulator ciąży - Ciążowy.pl
Tak jak Elenna, mysle jednak, ze warto troche wyluzowac. Czasami starania o dziecko moga trwac bardzo dlugo, a im bardziej sie bedziesz spinac, tym bardziej bedziesz rozczarowana. Mi zajelo pierwszy raz jakies 6 miesiecy i poronilam, a w tej ciazy 8 miesiecy staran - na szczescie wszystko idzie idealnie. Wiec relax, najwazniejsze, zeby z tego powodu nie wariowac, a co ( i kiedy) ma byc to bedzie. Powodzenia!
 
reklama
Ja również uważam że na razie powinnaś wyluzować i kochać się kiedy masz na to ochotę ... a jeśli nie zajdziesz w ciążę w najbliższym czasie(3-4 cykle) zacznij się obserwować ew. kup testy owulacyjne ;) POWODZENIA!!!! :-)
 
Do góry