reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

tarczyca

agusiaczek30

http://www.suwaczki.com/t
Dołączył(a)
16 Luty 2015
Postów
176
Miasto
Wrocław
witam mam problem z tarczyca poniewaz wyszlo z wynikow wynika ze mam lekka nadczynosc tarczycy lekarz przepisal mi propranolol 10mg ale w ulotce jest napisane ze moze prowadzic do poronienia lub do przedwczesnego porodu malo tego lek nie moze byc brany przez osoby z niskim cisnieniem a ja naleze do grupy niskocisnieniowcow bardzo sie boje bo nie chce stracic malenstwa prosze o odpowiedz z gory dziekuje
 
reklama
agusiaczek30 Ja w ciazy jeszcze nie jestem, ale staram się o dzidzie i równiez mam przepisany ten lek i sama nie wiem co robic...bo lek owszem pomaga na kołatania i serducho ( tez jestem niskocisnieniowcem - cisnienia nie obniza bardzo mi ) ale boję się go brac przed staraniami i będac w ciazy..dopiero kardiolog mi odpowie na to pytanie pod koniec kwietnia do tej pory nawet nie mysle o staraniach z obawy przed poronieniem, bo zmagam się jeszcze z poronieniami nawykowymi. Chyba ze Tobie uda się dowiedziec wczesniej czegos na ten temat to napisz na forum:)
 
ja jestem w 11 tc i mam brac te tabletki wiem ze jest napisane ze moze byc przyjmowany przez kobiety w ciazy tylko ze on moze prowadzic do tego co wyzej wymienilam ale mysle ze warto skonsultowac to jeszcze z innym lekarzem tym bardziej ze w pierwszym trymestrze hormony szaleja
 
Ja mam dużą niedoczynność tarczycy- moja tarczyca , według słów lekarki , "praktycznie nie istnieje.
Biorę Euthyrox - 150mg dziennie, w ciąży lekarz jeszcze zwiekszył mi dawkę, do 175, bo niedoczynność tarczycy, nieleczona, może być groźna dla rozwoju dziecka.
Nie to, że chcę Was straszyć- może porozmawiać z lekarzem o zmianie leku?
Z tego, co właśnie czytalam w ulotce Euthyroxu, nie ma tam nic o możliwości poronienia.
 
Z tego co wiem nieuregulowanie pracy tarczycy może prowadzić do poronień. Jeśli boisz się tego leku, nie ufasz lekarzowi, to może warto skonsultować się z innym?
 
Agusiaczek, propranolol jest lekiem kardiologicznym. A ja w ciąży przy nadczynności tarczycy brałam tyrozol 10 mg, potem 5 mg.
 
no a mi endo przepisal te tabletki na nadczynnosc dlatego ide w srode do lekarza innego takiego z polecenia bo ja z sercem nie mam problemow ja mam cisnienie 101/68 puls 84 to nie jest wysoki
 
reklama
Witam ja bralam jak nie bylam w ciazy to bralam letrox plus propranol bo mialam mocne kolatania ale odkad zaczelam starania przestalam propranol w obawie o poronienie
 
Do góry