reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Tylko proszę nie oceniajcie mnie i nie krytykujcie bo proszę o poradę a nie o krytyke

Dołączył(a)
28 Luty 2015
Postów
3
Witam mam 21 lat. Półtora roku temu urodził mi się kochany syneczek ale z powodów osobistych mieszka niestety z ojcem w Norwegii. .. Nie będę opisywać tej historii ponieważ jest to dla mnie zbyt bolesne ... piszę ponieważ parę dni temu pojawił mi się pokarm w piersi i nie tylko w tym tygodniu w godzinach porannych zbiera mnie na wymioty . Wczoraj pół dnia wymiotowalam ... Boję się zrobić test ciążowy jak i również boję się iść do lekarza ... problem polega na tym że nie ukrywam faktu iż zażywam anfetamine ze względu na moją pracę ale też dlatego że lubię ( i za to proszę mnie nie krytykować ) . 8 dni temu zaczęłam zażywać tabletki antykoncepcyjne ale pierwszą tabletkę nie wzięłam podczas okresu. .. Po dwóch dniach od rozpoczęcia antykoncepcji zapomnieliśmy się z moim partnerem i finał był w środku we mnie. .. Proszę o pomoc w tej sprawie bo jeśli istnieje duże prawdopodobieństwo że mogę być w ciąży to od razu chcę przestać brać anfetamine ponieważ nie chcę zrobić dziecku krzywdy. ..
Naprawdę za udzielone informacje z góry dziękuję gdyż bardzo mi pomogą . A nie podaruje sobie jeśli przez moją głupotę ( tu mówię o zażywaniu narkotyków ) dziecku coś będzie.
 
reklama
Moja droga, a le co my możemy Ci powiedziec?
Przede wszystkim choć kup test ciązowy w drogerii .
Nie czekaj z tym, bo, jak sama mówisz- nie darowałabyś sobie, gdybyś mogła zrobić dziecku krzywdę.
Zrób test i bedziesz wiedziała , na czym stoisz. PRAWDOPODOBIEŃSTWO, ze jesteś w ciąży, istnieje . Lepiej sprawdź to jak najszybciej.
Co do amfetaminy- nie mnie cię oceniać czy krytykowac.
Ale zapewne zdajesz sobie sprawę, że całe życie na prochach "jechac" nie można . Czas najwyższy pomyśleć, jak sobie radzić bez tego "wspomagacza". Nawet, gdy w ciąży nie jesteś. Skoro jesteś gotowa odstawić prochy , gdybyś była w ciąży, znaczy to, że możesz spróbować to zrobić , nawet jeszcze w niej nie będąc. Jesteś w tym wieku, że myśli się o dziecku- więc lepiej wcześniej zadbać o oczyszczenie organizmu, niż brać amfę i zorientowac się, że jesteś w ciąży po np 2 miesiącach...:no:.
 
Niestety jeśli chodzi o narkotyki, zarówno w ciąży jak i podczas karmienia piersią, pewnych danych nie ma.
Wiadomo, nie wolno, ale jak się chce uzyskać jakieś konkretne informacje, to nie ma nic.

O alkoholu przeczytasz wszędzie, jaki ma wpływ w ciąży, jak można pić podczas karmienia piersią, ale już o głupiej marihuanie (którą uwielbiam) ani jednego konkretu...

Radziłabym tak, jak koleżanka powyżej - przede wszystkim zrób test.
Na mleko w piersiach za wcześnie, ale prawdopodobieństwo ciąży jest.

Ja na 3 miesiące przed staraniami przestałam palić, całą ciążę nie paliłam i do zakończenia karmienia też palić nie będę, chociaż nie mogę się już doczekać, aż się wreszcie zaciągnę :-D
 
Nie bardzo rozumiem twój problem. Jesli jest prawdopodobienstwo ze mozesz być w ciąży to przestań zażywać narkotyki i tyle. Nie zrobisz tym krzywdy nie tylko dziecku ale różwniez sobie.
 
Jutro rano zrobię test .... a jeśli chodzi o odwyk to potrafię sama odstawić narkotyki ... nie biorę aż tak długo ale jednak 3 tygodnie to i tak za dużo ...
 
Siara może się pojawić we wczesnej ciąży, ale nie 6 dni po stosunku, może byłać w ciąży już wcześniej? Albo może to nie być pokarm tylko jakiś inny problem, który należałoby skonsultować z lekarzem. Tak czy inaczej powinnaś zrobić test, jeśli masz wątpliwości. A jeśli zaczęłaś brać tabletki nie w 1 dzień okresu to nie jesteś zabezpieczona, tak czy siak.

PS. Nie ma pracy która byłaby warta ćpania.
 
Ale test najlepiej zrobić w dniu przypadającym na kolejną miesiaczkę, po 6 dniach test nie wyjdzie.
Poza tym kwestia zaprzestania brania dla dziecka, by mu nie zrobić krzywdy, Ty już masz dziecko !!!! zastanów sie, czy tym je krzywdzisz, czy nie?
 
Drug Use During Pregnancy: Drug Use During Pregnancy: Merck Manual Home Edition wplyw narkotykow na ciaze
https://patients4medicalmarijuana.wordpress.com/marijuana-info/marijuana-during-pregnancy/ konkretnie o cannabis
Nulini Melanie Dreher w latach 90 przeprowadzila badania odnosnie palenia w ciazy ale nie wczytywalam sie za bardzo znam osobiscie dziewczyne ktora palila w ciazy ale dzieciatko urodzilo sie malutkie
co do amfetaminy w ciazy jak kazdy inny narkotyk raczej nie jest wskazana przeciez to istna chemia uszkadza centralny osrodek nerwowy napewno zaszkodzi i tobie I dziecku
 
reklama
Jak już byłam w ciąży a o tym nie wiedziałam, obchodziłam swoje urodziny.
Dość hucznie :)
Martwiłam się że maleństwu mógł zaszkodzić alkohol, papierosy itd.
Lekarz mi powiedział że do 5 tygodnia dziecku nic nie będzie. Dopiero po tym magicznym tygodniu ma na niego wpływ co jesz, pijesz, wcierasz, wciągasz.
Także głowa do góry ! A ty się kopnij w tył bo się postarzejesz od tej amfy. Zepsujesz sobie skórę, włosy choćby naweet o innych nie wspominając..
 
Do góry