reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Uciekające oczko

Zmartwionamama

<a href="http://www.suwac
Dołączył(a)
13 Marzec 2015
Postów
39
Miasto
Paryz
Witam mamusie ! Mojemu synkowi ucieka oczko , ma 6 miesiecy . Dostaliśmy skierowanie do okulisty, i u okulisty dostaliśmy krople do oczu atropine i kolejna date wizyty ;( chciałam zapytać czy jakaś mama tez miała taki problem ? I co wynikło dalej ? Nam lekarz powiedział ze możliwe ze potrzebne bedą okulary?! Ale dla tak małego dziecka ? Dodam ze mieszkam za granica i nie wiem czy tylko tu takie praktyki hehe czy ogólnie małe dzieci moga nosic okulary
 
reklama
Witam mamusie ! Mojemu synkowi ucieka oczko , ma 6 miesiecy . Dostaliśmy skierowanie do okulisty, i u okulisty dostaliśmy krople do oczu atropine i kolejna date wizyty ;( chciałam zapytać czy jakaś mama tez miała taki problem ? I co wynikło dalej ? Nam lekarz powiedział ze możliwe ze potrzebne bedą okulary?! Ale dla tak małego dziecka ? Dodam ze mieszkam za granica i nie wiem czy tylko tu takie praktyki hehe czy ogólnie małe dzieci moga nosic okulary

Mojej siostry synek też miał taki kłopot. Była wtedy u wielu specjalistów - i państwowo, i prywatnie - poszła nawet do bardzo przeze mnie cenionej obecnie lecznicy Alfa: wszędzie mówili jej to samo, co tobie. Może okazać się, że dziecko będzie musiało nosić okulary korekcyjne. I tak się skończyło. Młody nosi okulary już któryś rok. Oczywiście są plastikowe i nie takie, jak noszą dorośli (te zakłada się na całą głowę, żeby dziecku nie spadły i nie krępowały) i 100% bezpieczne. Minus tego jest taki, że trzeba je często wymieniać, bo mają one na celu wymuszenie działania mięśni w oku. I teraz dobry news dla Ciebie: to działa :)
 
Ja bym problemu nie bagatelizowała. Udała się do okulisty, ale także do neurologa i na USG przezciemiączkowe (póki nie zarosło).
 
Mamusie dawno mnie nie było ale mały jednak nosi okulary i powiem szczerze ze na poczatku panikowałam ale niepotrzebnie:-D lekarz mowil ze po tygodniu widac poprawę myśle sobie -taaaa jasne:-p ale to prawda widac znaczna poprawę a minęły dopiero dwa tygodnie :laugh2: szczerze nie spodziewałam sie tak szybkiej poprawy jestem zachwycona :-D
 
Do góry