reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg

Dołączył(a)
27 Grudzień 2014
Postów
5
Witam. Jestem tutaj nowa. Mam do Was pytanie. Mój lekarz prowadzący moją ciąże po USG stwierdził, że PRAWDOPODOBNIE będę miała dziewczynkę, ale nie jest pewny na 100%, bo dziecko zakryło nóżkami. Niedawało mi to spokoju i udałam się po kilku miesiącach do innego ginekologa też na USG. Pani ginekolog stwierdziła, że jaka to dziewczynka i zaczęła się śmiać. Poniżej umieszczam zdjęcia może ktoś będzie w stanie określić czy to na pewno ''sprzęt'' mojego dziecka czy jakaś jego kończyna. Chciałabym mieć chłopca, bo u mnie w rodzinie i mojego narzeczonego są same dziewczynki :) Pozdrawiam :D
 

Załączniki

  • DSC_0029.jpg
    DSC_0029.jpg
    15,4 KB · Wyświetleń: 91
  • DSC_0027.jpg
    DSC_0027.jpg
    16,2 KB · Wyświetleń: 91
reklama
Skoro lekarze(fachowcy) sami nie są pewni co do płci to jak my mamy to odczytać? Chyba najważniejsze żeby było zdrowe. Niektóre dzieci do samego końca nie chcą się ujawnić i jest niespodzianka. Jak tak wam zależało na poznaniu płci to mogliście zrobic harmony test z określeniem płci i byście mieli czarno na białym......... :dry:
 
Jak napisałam pierwszy lekarz powiedział, że zakryło dziecko nóżkami i nie jest w stanie określić płci dziecka. Drugi lekarz powiedział, że to chłopczyk i chciałam porównać zdjęcie USG, bo może ktoś miał takie samo jak ja. Test harmony jest zlecany jak jest zaburzenie downa i lekarz ma wątpliwości przy okazji poznaje się wtedy płeć, a w moim przypadku jest zdrowe. Nie ma ani downa, ani wodogłowia, serduszko pracuje prawidłowo, wszystko jest ok...
 
Wiesz, miałam taki sam problem. Maluch wiecznie się ukrywa. Najpierw powiedział mi lekarz że prawdopodobnie jest to chłopczyk potem że dziewczynka a teraz znów że chłopak. Niedawno zapytałam go tak dla upewnienia a lekarz stwierdził, ze nic nie moze dostrzec z tego względu że mam za mało wód płodowych. No i tak na ścisłosć dalej jestem w niepewnosi.Choć na jednym ze zdjęc zaznaczył mi nawet jego dużą sikawkę, ale skad mogę mieć pewnosc że to nie była pępowina :D Teraz nastawiłam się na chłopca, wszystko dla niego już mam kupione i nawet spakowane bo jestem w 35 tc :D Takze chyba musisz się jeszcze wstrzymać moze po pewnym czasie lekarz będzie w stanie rozszyfrować płeć Twojego maluszka. Powodzenia :)
 
A to pragniesz dziecka czy konkretnie syna???
Bo nigdy w życiu nie pojmę ludzi, którzy chcą konkretną płeć :baffled:

Dlaczego? Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Oczywiście najważniejsze by dziecko urodziło się zdrowe. Płeć to sprawa drugorzędna, jednakże preferencje można w tym kierunku mieć. To chyba rzecz jasna. I dla mnie nie ma w tym nic nadzwyczajnego ani zdrożnego.

Nikt Ci z nas nie podpowie, bo nie jesteśmy lekarzami. Dla mnie zdjęcia są mało czytelne. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Albo wybrać do innego specjalisty (znowu) jeśli jest to dla Ciebie tak ważne. Jednak gwarancji, że tym razem będzie widać nadal nie ma.

Mój ginekolog określił płeć wstępnie w 12 tc. Tzn. już w 9 coś tam świtało a w 12 tc było widoczne jednak dopiero wczoraj na wizycie lekarz w pełni to potwierdził. Synek. I bardzo się cieszymy całą rodzinką. Mąż i syn woleli chłopca. Dla mnie to była sprawa obojętna. Jednak w kwestii pielęgnacji a także ubraniowo- zabawkowej oraz pokojowej sprawę mamy bardzo ułatwioną.
 
Ostatnia edycja:
lekarz też człowiek moze się mylić :) ale jak mówił ze pewien nie jest a druga mówi że chłopiec to myślę że może mieć rację :)

ja na usg to nigdy nie wiem gdzie co gdzie jest chyba że bardzo wyraźne i widać konkretnie głowę i kręgosłup ;)
 
reklama
Podczas mojego usg, gdy zapytałam o płeć, to usłyszałam, że dziecina sie ukrywa, ale z układu kości lekarz wywnioskował, że to córka :)
Wiec nastawiłam sie trochę na córkę, ale z gotowością na niespodziankę.
I okazało sie, że lekarz miał rację. Doktorka mi powiedziała, że ona prawie nigdy sie nie myli :)
 
Do góry