reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Węzły chłonne pomocy

Dołączył(a)
2 Kwiecień 2015
Postów
2
21 lutego wylądowaliśmy z córką na dyżurze. 16 miesięcy 40 stopni gorączki powiększone węzły chłonne. Dostała antybiotyk przeszło. 21 marca powtórka, wszystko tak samo. Znów antybiotyk. Po dziewięciu dniach zażywania znowu podwyższona temperatura. Brak innych dolegliwości. Czy ktoś może mi wytłumaczyć co się dzieje z moją córką?
 
reklama
Tylko lekarz może to stwierdzić. A co powiedział pediatra? Badanie krwi, moczu na pewno trzeba wykonać i zrobić inne specjalistyczne badania, które ustalą przyczynę.
 
Mój syn też miał kiedyś powiększone węzły chłonne (szyjne). Miał zalecony test na mononukleozę (wyszedł ujemny) oraz usg jamy brzusznej też celem wykluczenia mononukleozy (czy są powiększone narządy)i usg węzłów chłonnych (wyszedł stan zapalny). Tylko, że nie miał ta wysokiej gorączki tylko stan podgorączkowy, węzły wróciły do siebie po antybiotyku. Do dziś nie wiemy co to było. Miał też robione crp (wyszło w normie) i ob (też ok).
 
My mielismy tak,ze po 3 tyg od zapalenia oskrzeli bylo zapalenie gornych drog oddechowych i kolejny antybiotyk. Po 5 dniach od brania antybiotyku temperatura znowu wzrosla do 38,5 i zadnej poprawy, zmiana antybiotyku na inny,ale przy tym drugim przez jakies 6 dni dalej utrzymywaly sie stany podgoraczkowe potem przeszlo. A robilas morfologie? Ja robilam tydzien po wybraniu antybiotyku i plytki krwi jeszcze byly podwyzszone (po ciezkich,dlugotrwalych infekcjach tak jest) no i anemia nas po tych wszystkich antybiotykach dopadla. Co do wezlow moj synek ma je wyczuwalne, bo lekarze jako powiekszone wezly kwalifikuja takie,ktore maja 2cm, mniejsze nazywaja wyczuwalnymi i nie sa one niepokojace. Jezeli morfologia i rozmaz sa ok to nie ma sie czym martwic. Jezeli wezly uciekaja spod palca, gdy je dotykasz to tez ok, bo tak powinno byc. Twoja corcia jest drobna? Bo moj synek to straszna chudzina tak jak i ja, a u takich osob wyczuwalne wezly to norma, ja tez mam swoje wyczuwalne.
 
Do góry