reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wysypka u 4 tygodniowego niemowlęcia

oposom

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
26 Grudzień 2014
Postów
115
Mój 4 tygodniowy syn od 4 dni ma wysypke taką jak na zdjęciu, najgorzej wyglada z rana i wieczorami, blednie po wyjściu na spacer. Dzisiaj zauważyłam że zaczeła sie też rozprzestrzeniać na szyjke i skóre pod włosami, co to może być? Podaje mu cebion-multi i wit k+d, karmie piersią ale zasadniczo unikam wszystkich przeciwwskazanych potraw. Co to może być? powinnam iść z tym do dermatologa?
http://imageshack.com/a/img673/4605/mbvVEW.jpg
 
reklama
na początek nasunęło mi się pytanie dlaczego wit. K+D skoro podajesz cebion-multi a on w składzie posiada wit D czy twojemu maluszkowi potrzeba takiej dawki tej witaminy ??
myślę , że jak najszybciej powinien to zobaczyc lekarz nie koniecznie dermatolog byc może pediatra też by pomógł może to zwykła potówka , ale lekarzem nie jestem tak mi tylko przyszło do głowy , mały na pewno cierpi z powodu wysypki , tak jak każda jest swędząca i cholernie uciążliwa , a na spacerze blednie bo ciałko się wychładza , w cieple jak wiadomo każda wysypka się potęguje
szukajcie pediatry , na pewno jest na każdej medycznej placówce całodobowej warto skorzystac
życzę dużo zdrówka dla maluszka :)
 
Niestety nie mogę zobaczyć zdjęcia ale z tego co piszesz to wydaje mi się ze to coś takiego jak mój mały miał. Jak skończył 3 tyg to mu na całej buzi szyjce i trochę pod włoskimi i na uszach wyskoczyly krostki. Miał buzię jak tarka. I tez tak właśnie było ze jak na dworek wychodzilam to bladlo i nie było widać. Oczywiście bardzo się wystraszylam i pobieglam do pediatry a ona mi powiedziała że to trądzik niemowlęcy. Miało zejść jak mały skończy pól roku i zeszlo. To go nie swedzialo i nie przeszkadzalo mu . On w ogóle tego nie zauwazal. Dostaliśmy tylko panthenol maść i to mu nawilzalo skórkę.
 
Dla świętego spokoju możesz się przejść do pediatry. Ale bardzo możliwe, że jest tak jak pisze aneta_ck, czyli trądzik niemowlęcy. Z moim dzieckiem było podobnie. Przeszło po prostu samo ;)
 
Witaj!

Wygląda to jak duży trądzik niemowlęcy. Mój syn miał taki dosyć długo, tylko mniej intensywny. Na pewno wizyta u lekarza nie zaszkodzi, a na pewno Cię uspokoi. :tak:
Nie wygląda to jak uczulenie na proszek czy coś takiego.
Raczej alergia pokarmowa to też nie jest.
Jeśli to trądzik niemowlęcy to sam minie. Czasami lekarz zaleca smarowanie specjalnymi maściami ze sterydami. No ale tak czy siak - idź z Małym do lekarza. Niech specjalista go obejrzy. ;-)

Mój syn miał widoczny trądzik do jakiegoś 3 miesiąca życia, a do 8 miesiąca życia co jakiś czas wyskakiwały po 2-3 krostki na buzi i lekarz za każdym razem mówił, że to ten trądzik. Nie stosowałam żadnych specjalnych maści. Smarowałam zwykłym kremem do pielęgnacji niemowląt, od czasu do czasu Alantanem. Koleżanka bardzo sobie chwaliła Oilatum soft.

Pozdrawiam :-)
 
A więc wysypka okazała się łojotokowym zapaleniem skóry wywołanym jeszcze poporodowo przez moje hormony. A odpowiadając na pytanie to mały dostaje cebion i Wit k+d za porada lekarza, jest dzieckiem zimowym więc Wit d sama w organizmie się nie wytworzy (nie ma słońca) więc ma dostarczana większa dawkę która napewno nie zaszkodzi :-)
 
Do góry