reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pęcherza w ciąży

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Witajcie dziewczyny. Nie pisałabym o tym na forum gdyby to był błahy powód. A więc; to zapalenie nie daje mi spokoju od miesiąca. Piję sok z żurawiny, łykam codziennie urosept, wcześniej zuravit.
A co najlepsze?? W posiewie wyszły mi bakterie lactobacillus species. POnoć te dobre. Żadnych innych. A mnie to męczy i teraz doszedł do tego ból podbrzusza, kłucie.Nie wiem co robić... Jakie inne badania mogę zrobić? Tylko proszę nie odpowiadajcie mi "idź do lekarza", proszę o bardziej rozwiniętą odpowiedź. Jesli któraś miała takie problemy to proszę napiszcie jakie badania powinnam zrobić ( ponieważ chodzę do lekarza na nfz to może nie chcieć wypisać albo wgl o nich nie wspomniec)
 
reklama
Też zmagam się właśnie z zapaleniem pęcherza i szczerze mówiąc gdyby nie pomarańczowy kolor moczu i to że akurat przed wizytą robiłam badania moczu to nawet bym nie wiedziała że mam zapalenie - w ciąży i tak biegam często do wc...

Ale do rzeczy - z badań posiew robiłaś, zakładam że badanie moczu też - chyba żadnych innych badań nie ma co robić. Niestety na zapalenie nic nie pomoże - ani żurawina ani inne suplementy. Mało tego branie czegokolwiek na własną rękę w ciąży może się źle skończyć. A znowu nieleczone właściwie zapalenie pęcherza może skończyć się poronieniem lub porodem przedwczesnym.

Ja dostałam od gina antybiotyk na receptę mimo że jestem na końcówce i jest to tak ważne że mimo iż nie mam wizyty kazał mi zrobić po kuracji badanie moczu i dzwonić od razu z wynikami.

Także spróbuj dostać się na wizytę. Nikt Ci nic więcej nie pomoże "on-line".
 
U mnie zawsze wystarczało picie dużej, duuuużej ilości wody, odstawienie cukru. Do tego niesłodzony sok z żurawiny (np. Żurawital, albo inny tłoczony niesłodzony), albo świeża żurawina ;-) Tylko czy to na pewno nadal zapalenie pęcherza? Lekarza i tak trzeba by odwiedzić ;-)
 
Mi ostatnio wyszło w badaniu ogólnym moczu,że widoczne są komórki drożdży. Mój lekarz przepisał mi globulki (brałam 5 dni) i problem minął. Są całkowicie bezpieczne w ciąży. Jest mnóstwo leków dozwolonych w ciąży. Idź koniecznie do lekarza. Z moczem w ciąży nie ma żartów, lepiej wziąć mocniejszy lek i wygasić stan zapalny.
Pozdrawiam ciepło:)
 
Do góry