reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Znieczulenie przy porodzie

Dołączył(a)
25 Sierpień 2014
Postów
12
Miasto
Warszawa
Dziewczyny, miałyście podczas porodu ZZO? Kiedy najlepiej poprosić o to znieczulenie? Może głupie pytanie, ale tak się zastanawiam czy od razu krzyczeć, że chce znieczulenie, żeby byli przygotowani. Z drugiej strony podobno opóźnia ewentualną cesarkę, w razie jak maluch źle reaguje na skurcze trzeba poczekać aż będzie można znieczulić do cesarki...Mam mętlik w głowie :/ Jestem w 32 tc, ale w głowie już kłębią się różne wątpliwości :))
 
reklama
Hej! Ja miałam zzo, powiedziałam od razu że raczej będę chciała, ale w tym szpitalu( Poznań, ul. Polna) jest tak że najpierw trzeba wykorzystać inne formy łagodzenia bólu, więc dostałam coś do wenflonu, na skurczu, ale nic to nie dało, potem gaz, a potem mi się zapytała czy chce zzo, lrzyszła anestezjolog , założyła cewnikowanie do kręgosłupa( nic nie bolało) , no i skurcze zaczęły słabnąć, przez znieczulenie( 3 dawki dostałam) poród trwał dłużej, pomiędzy skurczami spałam, ale mały urodził się zdrowy, mimo ż trwało to długo. Prze drugiej ciąży( jeśli będzie) też wezmę zzo. Pogadać z lekarzem, poczytaj, bo to są mity, że znieczulenie źle wpływa na przebieg porodu, są kraje gdzie jest to standard i nic się złego nie dzieje. Po prostu trzeba umieć się skupić i jak położna mówi że widzi skurcz na kto to przeć z całych sił, nawet ja się go nie zanadrzu czuje.

życzę spokojnego i szybkiego porodu.
 
Do góry