reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pomysły na zabawy z dziećmi :)

reklama
9-14 maja 2011 odbędą się Warsztaty Twórcze - 18 BIENNALE SZTUKI DLA DZIECKA
szczegóły: Tytul

może znajdziecie coś dla siebie i swoich pociech :-)
 
[FONT=&amp]Wesołe i bardzo łatwe w wykonaniu baranki mogą być ozdobą zarówno dziecięcego pokoju, jak i stroika wielkanocnego.[/FONT]
[FONT=&amp]
[/FONT]
[FONT=&amp]Składniki: [/FONT]


  1. [FONT=&amp]Tektura, [/FONT]
  2. [FONT=&amp]brązowy i beżowy papier , [/FONT]
  3. [FONT=&amp]sznurek (ok. 10 cm), [/FONT]
  4. [FONT=&amp]nożyczki, [/FONT]
  5. [FONT=&amp]klej (najlepiej płynny), (Magik jest dobry )[/FONT]
  6. [FONT=&amp]popcorn najlepiej nie solony ale bez róznicy [/FONT]
  7. [FONT=&amp]taśma klejąca, [/FONT]
  8. [FONT=&amp]czarny pisak.[/FONT]

[FONT=&amp]Wykonanie:[/FONT]
[FONT=&amp]1. [/FONT][FONT=&amp]Na tekturze narysuj kształt elipsy - będzie to ciało baranka (z jednej strony dorysuj ogonek, wytnij[/FONT]( u nas dzieci ogonek robiły z wełny tak samo nózki zrobiły z wełny bałio niebieskiej)
[FONT=&amp]2. [/FONT][FONT=&amp]Z brązowego papieru wytnij głowę baranka, przyklej ją do ciała.[/FONT]
[FONT=&amp]3. [/FONT][FONT=&amp]Na mały płaski talerz nasyp popcorn. Każdy osobno popcorn zanuż w kleju (ta część co będzie przyklejana do tektury) Odstaw do wyschnięcia.[/FONT]
[FONT=&amp]4. [/FONT][FONT=&amp]Zanim klej wyschnie - zrób nogi baranka - do obu końców sznurka przyklej "stópki".[/FONT]
[FONT=&amp]5. [/FONT][FONT=&amp]Z beżowego (lub białego) papieru wytnij uszy baranka i przyklej.[/FONT]
[FONT=&amp]6. [/FONT][FONT=&amp]Pisakiem dorysuj buzię, nos i oczy. [/FONT]
[FONT=&amp]7. [/FONT][FONT=&amp]Za pomocą taśmy klejącej przyklej nogi baranka na odwrocie. [/FONT]
[FONT=&amp]Gotowe![/FONT]
Jakie przeznaczenie będzie miał twój baranek - zależy tylko od Ciebie. Jeśli przykleisz go do drewnianego patyczka - może być częścią wielkanocnego stroika, możesz zawiesić całe stadko baranków na ścianie - robiąc z nich łańcuszek, możesz go wykorzystać również do wykonania świątecznej kartki.

baranek.jpgbaranki 1.jpgbaranki.jpg[FONT=&amp][/FONT]
 
Wydmuszkowe Zoo to jeszcze nie ja zrobiłam ale jak zdobęde filc to zrobie

zoo z wydmuszek.jpg

Marzysz o oryginalnych dekoracjach wielkanocnego stołu? Zobacz jak w prosty sposób zrobić z wydmuszek własne małe zoo: psa, kota, myszkę, świnię, skunksa i sowę.

Rzeczy, których potrzebujesz
stopień trudności: łatwe

  • plastikowe jajka lub wydmuszki
  • małe kolorowe pompony dekoracyjne
  • różnokolorowy filc
  • mocny klej
  • czarny marker
  • kolorowe wyciory do fajek
  • kawałek sznurka


krok 1
Jeśli planujesz zrobić ozdoby z prawdziwych wydmuszek, zafarbuj je na odpowiednie kolory.


krok 2
szablon kota​
Filcowe elementy zwierzaków wykonasz obrysowując je od dołączonych do tego artykułu szablonów. Każdy taki element należy przymocować do wydmuszki mocnym klejem.


krok 3
szablon świni​
Świnia. Wytnij z różowego filcu elementy według załączonego szablonu. Przyklej je tak jak pokazuje zdj. Owiń dookoła długopisu ok. 10cm różowego wyciora do fajek i uformuj ogon świnki. Następnie przyklej go mocnym klejem.


krok 4
szablon myszy​
Mysz. Korzystając z szablonu, wytnij z filcu uszy i łapki myszy. Przyklej je we właściwych miejscach. Z ok. 7cm kawałka sznurka zrób ogonek myszy, zawiąż go na końcach i przyklej mocnym klejem.


krok 5
szablon skunksa​
Skunks. Wytnij z filcu odpowiednie elementy. Najpierw przyklej ogon, a później środkowy pasek.


krok 6
szablon sowy​
Sowa. Wytnij z filcu skrzydła, dziób i nogi sowy. Przyklej tak jak pokazano na zdjęciu. Z białego i żółtego filcu zrób oczy. Czarnym markerem narysuj sowie źrenice.


krok 7
szablon psa​
Pies i kot. Korzystając z szablonów, wytnij z filcu uszy i ogony zwierzątek i przyklej do wydmuszek.


krok 8
Czarnym markerem narysuj detale na pyszczkach poszczególnych zwierzaków.


krok 9
kolorowe pompony dekoracyjne​
Z małych kolorowych pomponów dekoracyjnych zrób łapki skunksa, myszy, świnki, psa i kota.
 
26032012669.jpg26032012670.jpg26032012671.jpg26032012672.jpg

Co potrzebne :

Wytłoczka (czy jak to się nazywa do przechowywania jajek) oczywiście pusta
brązowy papier do wycięcia uszek
jasny brąz może być taki blady różowy do wycięcia w środku uszek
czarny papier (do wycięcia wąsów - wytni kokardke a potem zrób z niego wąsy czyli przytni kokartke)
żłóta bibuła lub krepa na nosek
rzeżucha ale nie za dużo wyrośnięta
oczy ruchome można kupić na allegro ale pewnie w papierniczym dla dzieci też będą
sreberko ułóż pod rzeżuchę

Wykonanie :

Najpierw przetnij bądź natnij ten czubek od wytłacznki bu móc włożyć tam wycięte uszy
wytłaczanka.jpg

Przed włożeniem rzeżuchy połóż na spód sreberko żeby nie przsemokła wytłaczanka

Pozdrówka ;)
 
papírové dekorace na   stůl 014.jpgpapírové dekorace na   stůl 046.jpg

Zdjęcia jak ma wyglądać i szablony do wykonania ja się w śwince zakochałam mam nadzieje że wam się też spodoba ;)

Wydrukuj drugą stronke która wkleiłam i odrysuj głowe dwa razy na papierze różowym bez uszów
Teraz na papierze różowym odrysuj uszy i przyklej je tak jak jest na rysunku pierwszym
wytnij mniesze koło taki rozmiar jak na stronce którą kleiłam (to nosek ) oczka i dziurki od noska to kropki zrobione pisakiem lub nawet kredką lub ołówkiem co masz byle czarne.
Kapelusz wytnij i przyklej
Girki to czteryu paski przyklejasz od środka

A teraz żeby świnka wylądała trówymiarowo ze ścinek zrób taki pierścień i przyklej przyd głowy świnki do tyłu głowy i nosek tak samo jeżeli jeszcze coś nie zrozumiałe ( bo ja czesem tak pisze że można nie zrozumieć to pisz odpisze)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Super pomysł co można zrobić z maluchem nawet około 3 lat może zrobić dekoracje na święta wielkanocne
Potrzebne :
połówka skorupki od jajka
żółta krepa lub bibuła (to marszczone) :biggrin2:
i kwadracik mały czerwonej kartki
czarny pisak

Wykonanie
Daj dziecku trochę bibuły (czy krepy to marszczone) ale nie za duzo tyle żeby mogło zagnieść w rączkach kulkę potem niech włoży do połówki skorupki od jaja z czerwonego kwadracika złóż trójkąt i końcówkę (brzeg) przyklej do kuleczki i pisakiem narysuj oczka (wystarczy kropeczki) jaka radość że maluch zrobił pisklaka (niezastąpiona)

Zdjęcia nie wkleje bo mi wszytskie skorupki dzieciaki zabrały
 
Do góry