reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jadłospis w przedszkolu

ja może nie do końca w temacie mięska ale...

chciałam się pochwalić że moje dziecko chodzi do przedszkola, gdzie jest i kuchnia i pracuje dietetyk ;-)

w dodatku jest to przedszkole gdzie pierwszeństwo mają mali alergicy i tym sposobem nie musiałam się martwić że w "zwykłym" przedszkolu nikt się nie będzie przejmował dietą (bezmleczna i bezglutenowa) mojego synka...
a tu... nie dość, że przyjęli go bez problemu to jeszcze zażyczyli sobie spisu, co Jasiek może a czego nie może jeść ;-)

jedynym mankamentem było to, że jadłospis Jaśka i innych alergików nie był wywieszony na tablicy ogłoszeń ale zawsze mozna było spytać :-)
 
reklama
u mojego dziecka w przedszkolu jest catering, ale ułozony dość zróżnicowanie. Jest i trochę mięsa i makaron i pierożki nawet czasem. Myślę, że najwazniejsze to żeby dzieciom smakowało, codziennie trochę różnilo i nie kojarzyło się jedynie z mięsem czy ohydną zupą....
 
Dla mnie najważniejsze jest, żeby serwowane jedzenie było zdrowe. W domu staram się gotować zdrowo i smacznie, nie używamy zbyt dużo soli, raczej gotuję i piekę niż smażę. Spotkałyście się z takim wyżywieniem w jakimś przedszkolu?
 
No właśnie - apropo zdrowej diety w przedszkolu - w przedszkolu mojej chrześniaczki organizowali ostatnio spotkania z dietetykiem - dietetyk przyjeżdżał i układał z dziećmi piramidę żywieniową, tłumaczył im jak ma wyglądać dieta, wszystko było zorganizowane w formie zabawy, więc dzieciaki były zachwycone. Moja chrześniaczka od tamtej pory odwiedza mojego synka i opowiada mu o zdrowej diecie. Bardzo fajna sprawa. Warsztaty organizowała poradnia do której chodzi moja siostra - "Halsa" w Warszawie. Ja już takie umówiłam w przedszkolu mojego synka i wszystkim mamom również polecam zorganizowanie takich zajęć w przedszkolach swoich dzieci.
 
Do góry