reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Jak otworzyć klub malucha-mini żlobek???

Mam podobną prośbę jak osoby powyżej, interesuję się otwarciem klubu malucha lub żłobka prywatnego, czy mogę korzystać z wynajmowanego lokalu? proszę o info jakie muszę spełniać wymogi, ile osób zatrudnić, ile opiekunów przysługuje na ile dzieci, z góry dziękuję mail: monikaholota@vp.pl
 
reklama
Zapraszam do skorzystania z usług firmy zakladamyprzedszkole.pl
Podczas konsultacji dowiedzą się Państwo wszystkiego co jest potrzebne, aby zalożyć i z sukcesem prowadzić żłobek, przedszkole, punkt przedszkolny lub klub malucha.
Szczegóły na stronie zakladamyprzedszkole.pl
Dominika Chylińska
508 035 168
 
Witajcie:):tak:
Napiszcie konkretne pytania co chcecie wiedzieć i wtedy będzie łatwiej w udzieleniu pomocy:)

Pozdrawiamy ciepło:):-)

Jakie są wymagania lokalowe, ile trzeba mieć metrów i pomieszczeń? Z ilu dzieci może składać sie klub malucha? Czy są jakieś dotacje z np. z gminy na pensję dla Pani lub na dzieci? Jakie koszty ponoszą rodzice? Ile musi być opiekunów w grupie?
Jestem nauczycielem wych. przedszkolnego i chciałabym założyć własny klub maluszka.
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam
 
Pozwolę sobie polecić "Niezbędnik Dyrektora Placówki Niepublicznej" Oficyny Wydawniczej MM. To mnóstwo rzetelnych informacji dla tych, którzy chcą założyć, czy też posiadają już własną placówkę (sama korzystam)

Niezbędnik zawiera m.in.
praktyczne komentarze do przepisów prawa oświatowego,
omówienie zagadnień związanych z administracją i zarządzaniem zasobami ludzkimi,
aktualną dokumentację przedszkola i żłobka,
wzory pism i formularzy gotowych do edycji i wydruku,
informacje z zakresu nadzoru pedagogicznego,

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie Wydawnictwa http://www.oficynamm.pl/oferta.php?idd=2&id=71
 
ja też planuje otworzyć punkt przedszkolny , na razie jestem na etapie budowy budynku, czy musi mieć koniecnie 3 m wysokości plis pomocy? Jakie uprawnienia musi mieć dyr przedszkola bo muszę zatrudnić taką osobę?:-)
 
reklama
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - Departament Polityki Rodzinnej - strona informacyjna związana z organizacją żłobków, klubów malucha oraz opieką dzienną, dużo wiadomości pomocnych dla rodziców oraz osób pragnących zająć się organizowaniem miejsca opieki dla dzieci do lat trzech- Żłobki MPIPS
 
Do góry