reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 latek do zerowki czy do pierwszej klasy????????

Zerówka czy pierwsza klasa,gdzie posyłasz od wrzesnia swojego 6 latka?

  • zerówka przedszkolna /szkolna

    Głosów: 48 62,3%
  • pierwsza klasa

    Głosów: 29 37,7%

  • Wszystkich głosujących
    77
  • Ankieta zamknięta .
Ja posyłam moją starszą córcię do szkoły. Maja w kwietniu skończy 6lat i nie wyobrażam sobie by w przedszkolu miałaby powtarzać rok !?! Właściwie to chciałam żeby poszła do zerówki do szkoły ale brali tylko starsze dzieci... Według mnie trzeba złożyć papiery do szkoły w odpowiednim terminie. Spróbuj znaleźć stronę internetową szkoły do której chcesz posłać dziecko, jeśli nie znajdziesz to się przejdź lub zadzwoń. Trzeba złożyć wniosek o przyjęcie i kopię aktu urodzenia. Możliwe też, że w przedszkolu udzielą Ci odpowiednich informacji.
 
reklama
witam ..
ja dałam Zuze do szkoły w tamtym roku-poszła mając dokładnie 6 lat i 1 dzień(31 sierpnia urodzona)
i nie żałuję decyzji..również nie wyobrażałam sobie kolejnego roku w przedszkolu-dziecko chciało liczyc ,pisać a oni nie mogą -bo przedszkole bawi...
sama Zuza mówiła,że chce iść do szkoły.
u nas było tak ,że w okolicy marca dostaliśmy deklarację i trzeba było zaznaczyć
-czy dajesz dziecko do szkoły
-czy zostawiasz w przedszkolu
- czy dajesz do zerówki szkolnej..

ja wybrałam szołę i potem na zebraniu rozdawali kwestionariusze do wypełnienia do szkoły-zostawiało się w sekretariacie w przedszkolu i oni zawozili do szkoły.
w wakacje pojechałam do szkoły-Zuza byla na liście-chodzi z samymi 6latkami do I kl :)

i syna też dam w wieku 6 lat do Ikl - i to nie chodzi o moje ambicje tylko widzę,obserwuje swoje dzieci i wiem ,że to bedzie dobra decyzja..


życzę trafnej decyzji i powodzenia .
pozdrawiam ;)
 
Dziękuję za odpowiedzi , no własnie przedszkole bawi a czasem mam wrażenie ze nawet nie bawi :( moja córcia czyta, liczy, szybko sie uczy wierszyków itp, często sie nudzi w przedszkolu tyle że nie jest "zdyscyplinowana" i jak powiedziała Pani w przedszkolu "niesubordynowana" cokolwiek to znaczy , ma charakterek i Paniom się to nie podoba ...słyszałam o testach gotowości czy to robi sie w przedszkolu?
 
Witajcie,

Potrzebujemy Waszej pomocy.
Zależy nam na waszych opiniach, spostrzeżeniach i obawach dotyczących 6 latków w I klasie.
Osoby, które chciałyby nam pomóc proszę o kontakt na PW do mnie lub aniaslu.

Pozdrawiamy
 
Dziękuję za odpowiedzi , no własnie przedszkole bawi a czasem mam wrażenie ze nawet nie bawi :( moja córcia czyta, liczy, szybko sie uczy wierszyków itp, często sie nudzi w przedszkolu tyle że nie jest "zdyscyplinowana" i jak powiedziała Pani w przedszkolu "niesubordynowana" cokolwiek to znaczy , ma charakterek i Paniom się to nie podoba ...słyszałam o testach gotowości czy to robi sie w przedszkolu?

Tak,przynajmniej u nas robili testy w przedszkolu.Mieszkam tez w Warszawie i posłałam swoja córkę jako 6 latkę do szkoły do pierwszej klasy.Chodzi z samymi 6 latkami,3/4 klasy to jest jej grupa z przedszkola :-) Nie żałuje decyzji,radzi sobie świetnie.Proszę poczytać sobię ten wątek gdzie piszemy jak radza sobie https://www.babyboom.pl/forum/4-latek-5-latek-6-latek-f18/nasze-6-latki-w-szkole-53250/
 
Majtulek też poszła jako 6-latek i obie jesteśmy zadowolone, choć 3 osoby w klasie są z przedszkolnej grupie, radzi sobie świetnie, spotykają się w soboty z dziewczynami na "imprezach", no i przede wszystkim się nie nudzi, jest trochę pracy, zadań, ale jej się podoba i to najważniejsze!
 
Witam mam pytanie do mam ... czy w tym roku 2012 jest obowiązkowa szkoła dla 5 latków ? bo już sama nie wiem a jestem przeciwna ponieważ dzieci są jeszcze za małe na szkolę proszę kogoś o odpowiedź
 
Według mojej wiedzy zerówka nie jest obowiązkowa .
Mój 5latek uczęszczał w zeszłym roku szkolnym do zerówki w szkole i uważam,że wyszło mu to na zdrowie.W takiej zerówce nie ma jakiegoś rygoru który źle wpływa na dziecko.Jest nauka przez zabawę.Dziecko dużo rzeczy się nauczyło i z przyjemnością chodziło do szkoły.
W tym roku idzie do pierwszej klasy i mam nadzieje,ze dalej chętnie i z przyjemnością będzie przekraczał próg szkoły.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A ja jestem na nie.
Iza idzie jako 7-latek i naprawdę dużo dał jej jeszcze rok. Choć intelektualnie nadawała się jako 6-latek przez ten rok dojrzała i jestem zadowolona z decyzji :tak:
 
Do góry