reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile kosztuje publiczne przedszkole?

reklama
Kilka lat temu w tym przedszkolu powstał taki pomysł aby organizowac przyjecie urodzinowe dla kazdego dziecka.Ustalona jest składka 5zł co miesiac ,co daje nam 50zł za rok.Za to przedszkole robi torcik i mały poczestunek dla dziecka i oprócz tego dziecko dostaje prezent.Kadza dziewczynka taki sam jak i kazdy chłopiec taki sam,Dzieci którym urodziny wypadaja w dzień wolny od zajeć lub w wakacje tez takie urodziny mają odpowiednio wczesniej wyprawione :-)
 
My też dołączamy, bo to jakaś paranoja. Mój ulubiony Pan listonosz za przedszkole swojego synka ma zapłacić tyle samo , ile ja płaciłam za społeczne przedszkole. Fakt, że 2 lata temu, ale i tak zgroza jakaś
 
Mi wychodzi 400 zł miesięcznie na czysto bez tych wszystkich dodatkowych, z jedzeniem, radą rodziców, składkami na jakieś papiernicze sprawy czy wycieczki, to sporo więcej, ale jakbym chciała wynająć opiekunkę chociaż na pół dnia, to by była masakra... mogłabym pracować na pół etatu i w sumie to pokryłoby opiekunkę, więc pracowałabym dla samego pracowania, nie dla zarabiania pieniędzy. Także przedszkole i tak myślę nie wychodzi najgorzej.
 
Wiecie co, mój syn chodzi do niepublicznego, ale ja wolę zapłacić i mieć pewność, że dziecko jest szczęśliwe i się dobrze rozwija. Ma dodatkowe zajęcia, nauczycielki są świetne - miłe, opiekuńcze, wykwalifikowane. Chodzi do Elfika w Sosnowcu. Nigdy nie słyszałam żadnych skarg, a mało tego same pochwały. Serio, lepiej dołożyć te parę złotych i mieć pewność, że dziecko będzie miało odpowiednią opiekę i warunki do rozwoju.
 
reklama
Płacę max 160zł. Na start we wrześniu więcej. Dziecko szczęśliwe, zajęcia super, wolontariat z zagranicy, tańce, angielski ect.
 
Do góry