reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile kosztuje publiczne przedszkole?

reklama
zależy ile i jakie dziecko ma dodatkowe zajęcie u mnie np wygląda to tak, (przy założeniu że mała jest do 15 w przedszkolu ):
jedzenie 22x6,50=143 zł
pobyt 22x 5,34 ( od 13 do 15, 2x2,67)=117,48 zł
rytmika 14 zł
zajęcia taneczne 15 zł
czyli wychodzi 289,48 zł ( tak było w zeszłym roku jak będzie teraz zobaczymy :-/)
 
Wrocław
7-12 podstawa programowa
6:30-7 i po 12: 2,49zł za godzinę
wyżywienie 7,60 za dzień
do tego rada rodziców i zajęcia dodatkowe, ale nie wiem w jakiej wysokości to będą opłaty.
 
W zeszłym roku płaciłam za przedszkole ok 290-300 zł. W tym było wyżywienie, opłata stała i rytmika.

W tym roku mały ma obowiązek przedszkolny, więc opłata tylko za wyżywienie (obiady) - nie wiem jeszcze jaka. Bezpłatnych godzin jest pięć, każda kolejna to 2,5 zł od godziny.
 
Dębica
nie wiem jak jest do godziny 12:00, ale na cały dzień u nas jest to przeważnie 100 zł opłata stała ( zalezy od przedszkola w jednych jet to 93 zł w innych 98) wyzywienie od 3 zł za dzień do 4 zł za dzień. Miesięczny koszt w zaokrągleniu 200 zł + zajecia dodatkowe 20 zł za kazde do wyboru jezyki, rytmika, jakies tam tańce i sama nie wiem co jeszcze
 
nie wiem jak to bedzie dokładnie w tym roku ale miedzy 8-13 godziny darmowe, pozostałe maja kosztowac 1,2 za godzine, 3 posiłki ponad 5 zł na dzien, co do zajec to dopiero powiedza
 
Tak czytam sobie z ciekawości i oczywiście warszawka, jak zawsze najdoższa! Stawki żywieniowe od 7zł w górę, a zajęcia dodatkowe -w tym rytmika od 28zł... opłata stała w ubiegłym roku 131, no a w tym to aż się boję... Chociaż fajnie, że będą odpisywać za nieobecności. Jak dziecko jest dwa tygodnie chore to robi różnicę!
 
reklama
u nas zywienie 5 zl za dzien, do tego poza godzinami 8-13 jest 1.5 za godzine.
rytmika 25 zl kwartal, angielski 34 zl miesiac, basen 60 zl miesiac. poki co tyle wiem...
do tego wszystkie koszty poczatkowe, ksiazki, wyprawka, ubezpieczenie, komitet...
 
Do góry