reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ile kosztuje publiczne przedszkole?

Właśnie ciekawe ile rada! U nas w zeszłym roku było niby co łaska, ale srednia była 30 zł, więc poniżej zawsze krzywo patrzą... A w przedszkolu, do którego moja Gabisia chodzi teraz na dyżur już wywiesili - od września 50 zł miesięcznie! Dla mnie szok, nie byłabym w stanie tyle płacić... Wtedy wolałabym raz w miesiącu zabrać ją do kina czy teatru ;p
 
reklama
NIE dalabym 50 zl na miesiac bo u nas w przedszkolu niewiele dla dzieci organizuja, co roku te same teatrzyki... ilez mozna... u nas niby kazdy placi ile chce ale pani dyrektor chce kolo 100 zl na rok... choci nieiwele osob nawet tyle placi...
 
ja płaciłam 8 zł miesięczni na teatrzyki i 20 zł składkowego miesięcznie - ale to było raczej na święta czyli prezenty z okacji BN, Zajączka czy na Dzień Dziecka....i reszta była wykorzystana na jednodniowa wycieczkę autokarem na wiosnę..... my dopłacaliśmy tylko groszowe sprawy :tak:
 
jarzebinka to u nas niebardzo widac gdzie idzie ta kasa... niestety... dlatego tez ludzie nie chca za duzo placic bo z pania dyrektor nie da sie dogadac w sprawie zmian... i tak za wszystko dodatkowo placimy
 
ja tyle płaciłam w zeszłym roku, ale bez zajęć dodatkowych (tylko rytmika oczywiście), bo u nas w najmłodszej grupie nie ma, ale teraz Gabisia chciałaby chodzić na tance i gimnastykę... do tego rytmika i angielski - nie wiem co to będzie :o
 
ja juz po spotkaniu w przedszkolu, z jedzeniem i rytmika 345,01zł, (ale za jakies 2 miesiaca prezydent naszego miasta wprowadzi podwyzke o 40zl wrrr) dodatkowo jak ktos chce angielski 35zl., no i wrzesniowe oplaty :( ubezpieczenie 40zl, rada rodzicow 60zl, skladka na przybory 60zl, dziecko moze byc od 5.30 do 17, ehh ciekawe jak to jutro bedzie
 
A u nas dopiero we wtorek zebranie... Mała się zasmuciła jak zobaczyła, że ma inną szafkę i będzie w innej sali, ale Na szczęście jak zobaczyła swoją panią rozpromieniła się :-D
 
a jak teraz płacicie dziewczyny ?
ja dziś zapłaciłam 503 zł...moja córka jest 4-5 h poza godzinami 8-13 i to jest tylko opłata za godziny + stawka żywieniowa...nie liczyłam jeszcze zajęć dodatkowych, bo będą naliczane od października, ale j. ang - 35 zł za 20 min/2xtyg
tak samo akompaniament - bo tak się u mnie nazywają zajęcia muzyczne, rytmiki nie ma w tym roku
są za to tańce - 30 zł za 20min/2xtyg

no i mój budżet już pęka :-(


( warunki warszawskie )

w tych wyliczeniach nie doliczyłam ubezpieczenia ( 50zł ) Rada Rodziców - niby dowolna, ale mniej jak 30zł jest be,
przybory - nie liczę.....i obowiązkowo co miesiąc 1 op. ręczników papierowych, chusteczki higieniczne 100szt, chusteczki nawilżane i raz na rok ryza papieru + pudełko kredek świecowych
 
Ostatnia edycja:
reklama
A dowiadywałaś się o możliwość zwolnienia z tej opłaty? ja będę próbowała...
Aprzedszkole jakieś "wymagajace" bardzo! - U nas rada jest FAKTYCZNIE według deklaracji -ja płacę 20zl, na przybor sami ustaliliśmy, że po 20 zł zbieramy, raz przynosimy paczkę chusteczek mokrych i zwykłych, chyba,ze się skończą to panie proszą w ciągu roku. A ręczniki papierowe przedszkole MA OBOWIAZEK zapewnić twierdzi moja znajoma przedszkolanka :)
 
Do góry