reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

jaki sport dla 5 latka?

reklama
Ja też polecam pływanie, moje szkraby uwielbiają wodę. Możesz też zapisać synka do jakiegoś klubu piłkarskiego, tam napewno chłopak spożytkuje swoją energię.
 
Cześć, co sądzicie kochane mamy o aktywnym wypoczynku przedszkolaków np. na trampolinach? Mam dwóch chrzesniakow i chcialabym ich zabrać do parku trampolin Saltos. Był ktoś może? Jakieś opinie? Będę wdzięczna
 
Czy taki wiek jest już dobrym momentem na wrotki? Czy lepiej zacząć od rolek? Pewnie każde dziecko jest inne, ale też nie chcę, aby uczelnie malucha było masakrą. Wolę podejść do tego w momencie, kiedy faktycznie będzie już na to gotowe. Jak to widzicie?

Akurat na wrotkach jeździ się inaczej niż na rolkach. Moja córka jeździ właśnie jakoś od 4/5 roku życia na rolkach bo tak chciała. Ja np. jeździłam dużo na rolkach i wcale nie tak łatwo było mi przejść na wrotki
 
Każda forma ruchu jest dobra, wf-u nie wolno unikać, wystarczy spojrzeć jak zmieniła się waga współczesnych dzieci (siedzący tryb życia, przymusowe lekcje przed ekranami, spożywanie przetworzonego i wysoko węglowodanowego jedzenia). Nigdy nie napisałabym dzieciom zwolnienia z powodu tego, że nie lubią lekcji wf-u. W szkołach przydałyby się zajęcia bardziej urozmaicone (różne dyscypliny sportowe) oraz możliwość wzięcia prysznica po lekcji przez każdego chętnego ucznia (odpowiednie warunki techniczne szkoły - łazienki z zamykanymi drzwiami, wystarczająca ilość czasu na przerwie).
Jeśli któś jest z Kraakowa polecam udanie się do Park Wola - na miejscu jest wiele ciekawych aktywności dla dzieci w każdym wieku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
A u nas nie-codziennie w roku szkolnym mieliśmy basen raz w tygodniu. I już. Dzieci oczywiście biegają w przedszkolu po placu zabaw, no a w szkole to już mniej takiej aktywności, ale i tak niemal codziennie są ze świetlicą na dworze. Mniej więcej 2-3 razy w miesiącu na weekend gdzies jechaliśmy - to na narty, to na sanki, to na zwykły górski spacer, czy na rower...

Na weekend zwykle planujemy jakieś wyjazdy Link do: Ile kosztuje wyjście do sali zabaw dla dzieci w Warszawie? – krainadziecka.net.pl Jak pogoda nie dopisuje to lubimy wybrać się do sali zabaw :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry