reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koślawość stóp i kolan

Wspominałyście wcześniej o butach Aurelka. Co o nich sądzicie? Czy samemu można dobrać takie buty, czy tez lekarz musi doradzić jakie buty i jaka wkładka jest potrzebna? Pytam, bo nam Pani doktor poleciła te buty, dała nam dokładny adres, gdzie je kupić, wypisała niejako receptę na nie i to wszystko wyglądało mi na sztuczne namawianie na tę firmę, bądź osobę, która je sprzedaje. Może dlatego tak zareagowałam na jej sugestię, bo wcześniej czytałam w necie wiele opinii na jej temat, że niemal wszystkie niemowlaki wsadza w aparat ortopedyczny, mówiąc gdzie rodzice mają go nabyć. Poleciła nam też żebyśmy zapisali się na ćwiczenia, jednak pierwszy wolny termin był na "za pół roku" :-(
Ehh te nasze Polskie realia.
Polećcie proszę jakieś ćwiczenia, żebyśmy mogli ćwiczyć sami w domu, zanim uda nam się dostać do innego specjalisty.
 
reklama
jesli chcesz wysle mailem ćwiczenia :) moja córka chodziła w takich butach (stawia stopy do środka) ale w butach Postepu na Allegro po 80 zł w sklepie kupowałam około 100,- chodziłyśmy na rehabilitacje do Pani Iwony na Ursynowie do Orthos ul. Szolc-Rogozińskiego 1 tel. 22 855 23 95, moze trochę pomogło ale nadal tak stawia stopy. .. pokazała nam jak mamy ćwiczyć w domu
 
Moja córka miała stwierdzona koślawość kolan w wieku 3 lat. Nosiła buciki z Tombutu plus wkładki supinujące. Teraz ma 6 lat i koślawości nie ma.
 
Witam,
Nati4 Z zaciekawieniem przeczytalem Twoj wpis o problemie koslawosci u córki. My tez mamy ten problem tyle ze u syna 6 lat i corki prawie 4. ( dodam ze oboje z zona nie mamy zadnego problemu). Własciwie to dopiero po dwoch latach dalo sie zauwazyc ze kolanka maja tendencje isc do srodka. Wiele czytam na temat koslawosci i staram sie czegos dowiedziec co zrobic zeby pomoc dzieciom. Wiemy o cwiczeniach, bucikach, aparatach....Nigdy nie slyszalem jednak o zabiegu o ktorym mowisz ze mialby pomoc. Bardzo prosze o wiecej informacji i jak teraz czuje sie corka. Pozdrawiam.
Rafiki
 
Ostatnia edycja:
u nas wkładki supinujące, kapcie profilaktyczne i buty z wysokimi trzymającymi kostkę cholewkami oraz ćwiczenia,c zyli chodzenie na palcach, piętach, łapanie palcami stóp, stanie na zewnętrznych krawędziach stóp, przysiady na płaskich stopach i siedzenia na pupie nie kolanach
zobaczymy, za pół roku kontrola
 
reklama
Specjalnie dopasowane do tej dolegliwości. Obuwie powinno korygować koślawość, nieodpowiednio dobrane obuwie może ją natomiast zwiekszac. Bucik w tym przypadku, ma za zadanie wymuszać „prawidłowe” ustawienie kolan, dzięki czemu struktury miękkie (więzadła, mięśnie itd.) nabierają właściwego nawyku. Najlepiej będzie skontaktować sie po prostu z lekarzem pediatrą i niech lekarz doradzi jakie będzie odpowiednie obuwie dla dziecka. Nie powinnaś samodzielnie kombinować z obuwiem bo moze byc to niebezpieczne. Link do: Buty dla dzieci, buty dziecięce - sklep Krasnal
 
Ostatnia edycja:
Do góry