reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Koślawość stóp i kolan

Dołączył(a)
4 Kwiecień 2008
Postów
11
Miasto
Wrocław
Witam. Jestem tu nowa i jeszcze nie za bardzo wiem jak "to wszystko działa". Moja 5-letnia córka ma koślawe stopy i kolana.Czy ktoś ma taki sam problem?Dzisiaj kupiłam córce buty ortopedyczne ale wiem że przez same buty problem nie zniknie. A może ktoś doradzi mi jakiegoś dobrego ortopedę z Wrocławia?Lub podpowie jakie są" domowe sposoby" aby pomóc w leczeniu :)
 
reklama
Koślawych stóp nie wyleczysz sama.Od tego deformują się kolana,biodra i kręgosłup. Jak nie wierzysz stań jak byś miała płaskostopie,złącz kolana i czekaj na efekt. A to jest dziewczyna.Kiedyś będzie w ciąży. Wiesz jak boli zdrowy kręgosłup w ciąży. Aż strach pomyśleć jak boli krzywy...Musisz iść z dzieckiem do ortopedy,on zaleci ci odpowiednie ćwiczenia. Mogę polecić ci piłkę rehabilitacyjną do skakania. Jest ich pełno na allegro (poodbijaj stopą od podłogi jakbyś na niej skakała,boli cię całe śródstopie?Jak boli to pomoże). Poza tym malowanie kredkami za pomocą palców w nogach, chwytanie chusteczek palcami w nogach,rolowanie piłki lub wałka nóżką.
 
Dzięki śliczne za odpowiedz::) Twoje rady na pewno mi pomogą.Do lekarze właśnie zapisałam się na piątek.Pozdrawiam
 
Mój syn miał 6 lat( ma 7) zaczł nosić obuwie z powodu koślawości. Buty były robione na miarę( kosztowały dużo ale ok 50% refunduje raz na rok NFZ) do tego mieliśmy zestaw cwiczeń na palcach piętach i na krawędziach. Zakaz siadania byle jak tylko po turecku. Mieliśmy niedawno wizyte i jest poprawa...ogromna koślawośc kolan była ok14 stopni mamy już 5 ...tak więc wszystko da sie wyleczyć póki nie jest późno no i trzeba pilonować tych ćwiczeń...nasz lekarz powiedział, że same buty to za mało
powodzenia;-)
 
Na początku dzięki lolusia za zainteresowanie.Właśnie wróciłam od lekarza i jestem bardzo zadowolona ponieważ okazało się że nie jest tak zle jak myślałam.Mysza ma koślawe kolanko i tendencje do płaskostopia ale w głównej mierze jest to spowodowane jej nadwagą.Zalecił nam dużo ćwiczeń,specjalne buty z wkładkami i więcej przede wszystkim ruchu.Ale będzie dobrze i stwierdził że w dużej mierze to wszystko zależy od nas rodziców:)
 
Super że to tak fajnie się zakończyło.Życzę dużo zdrówka i wytrwałości w ćwiczeniach.
 
My również borykamy się z tym problemem.
Ćwiczenia, gimnastyka korekcyjna, wzkazana jazda na rowerku.

W tym roku pierwszy raz zakupiliśmy aurelki i wkładki supinujące, wcześniej uzywaliśmy memo z wkładkami.

Niedługo jedziemy na badania stóp podoskopem.

Pozdrawiam
 
Makitoza a co to są te aurelki? Ja też właśnie kupiłam mojej małej buty z memo i wkładki. A na czym polega badanie tym podoskopem i kto je przeprowadza?Ortopeda?Pozdrawiam
 
reklama
Hej dziewczyny. Jakie sa objawy koslawosci kolan na przyklad. Czy wasze dzieci czesto sie przewracaly jak byly mniejsze?? Czy juz u mniejszych dzieci mozna zastosowac jakas korektywe?? Dzieki za odpowiedz
 
Do góry