reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

miejsce do nauki dla sześciolatka

giza

kwiecień 05/luty 08
Dołączył(a)
11 Październik 2004
Postów
11 975
Miasto
Wrocław
Witam,
zdecydowaliśmy, że syn pójdzie do szkoły jako sześciolatek. I tak zaczęłam się zastanawiać nad zorganizowaniem miejsca do nauki. Mam jeszcze dużo czasu, więc pomysły na razie dość luźne. Chętnie poznam opinie innych.
Do zwykłego biurka jest za niski. Sama miałam biurko z regulowaną wysokością blatu i nad takim rozwiązaniem się zastanawiam. w sieci znalazłam biurka moll, ale potwornie drogie :-(
Moll biurka dla dzieci i biurka dla młodzieży - CUBE Warszawa - Biurka Basic dla Dzieci - Biurka Basic
Na allegro znalazłam dwa dużo tańsze
ŚLICZNE BIURKO DLA DZIECKA ŁUKASZ regulacja blatu (1462319080) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
ŚLICZNE BIURKO DLA DZIECKA MIKE regulowne (1457682550) - Allegro.pl - aukcje internetowe, bezpieczne zakupy
jeszcze takie proste i cena pośrednia
Biurko Flexa z regulowaną wysokością, uchylnym blatem i piórnikiem<br>Cena: 1110 zł</br> - zdjęcie
Biurko Cool Top - Meble Dla Dziecka

Do tego kwestia siedzenia przy biurku. Spotkałam się ostatnio z czymś takim jak piłki do siedzenia, właśnie polecane do odrabiania lekcji. Wydają mi się fajnym rozwiązaniem. Czy ktoś ma i może polecić/odradzić?
 
reklama
Giza fajny wątek, na pewno się przyda. Póki co ja nie pomogę, bo też dopiero zaczynam myśleć o biurku - Bru na 90% też idzie do pierwszej klasy. Nie wiem, czy nie darujemy sobie jeszcze biurka w tym roku, może odrabiać lekcje przy naszym stole, korzystając ze swojego krzesełka. Aż tak dużo przecież tych lekcji i siedzenia przy biurku jeszcze w 1 klasie nie będzie, mam nadzieję. Bru ma dość mały pokój, więc trochę kombinowania będzie przy tych szkolnych zmianach.
Z tych biurek, które wstawiłaś te pierwsze molla, najdroższe, nie specjalnie mi się podobają, są strasznie masywne.
 
Coś mi się zdaje Giza, że lepiej byłoby ten wątek umieścić w dziale 7,8,9-latek, bo tam rodzice mają już za sobą urządzanie kącika do nauki, albo są na bieżąco, a tu chyba nikt jeszcze (sądząc po ilości odpowiedzi ;)) nie ma doświadczenia, którym mógłby się podzielić.
 
No tak :) tam już rodzice są bardziej doświadczeni w sprawach wykształcenia dziecka :) tu jeszcze nie do końca :) dopiero początki :)
 
Warto podpatrzeć sobie pomysły na wystrój pokoju dla dziecka, które możemy znaleźć w sieci. Przy wyborze odpowiedniego biurka na pewno trzeba zwrócić uwagę na to, żeby było ono wystarczająco duże, fotel powinien być z kolei wygodny i sprzyjać dobremu ułożeniu pleców.
 
reklama
Pomysł ciekawy,tym bardziej jeżeli syn ma własny pokój. Wtedy fototapeta z ładnym motywem bajkowym ma moim zdaniem sens. Druga sparwa to dobre biurko do nauki z wygodnym fotelem,nie zapominajmy o nim.
 
Do góry