reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

moje 5 letnie dziecko jest chudziutkie,malutkie,nie chce jeść

Ja swojej córci podawałam kiedys syrop na apetyt,to chyba było po jakiejś porzadnej antybiotykoterapii.nazywał sie Citropepsin,nie pamietam ile kosztował,coś ok.10-12 zł,ale byłam bardzo zadowolona z niego
 
reklama
Witam,
Przeżyłam dziś niezłą jazdę z moją mamą czyli babcią mojej 4 letniej Lili :(
Według niej moja córka powinna ważyć około 20 kg :) a w rzeczywistosci waga wskazuje 16,8 kg przy wzroście ok.108cm. Coś mi wykrzykuje, że dziecko blade, chude i powinnam ja przebadać.Czy według was powinnam się martwić?
 
Mój Kosma też należy do tych niejadków i chudzielców.... ma niespożytą energie i gdyby nie biegać za nim to pewno przez cały dzień mógłby nic nie jeść. jest strasznie wybredny i czasem nawet czegoś nie spróbuje i nie chce nic jeść... ma swoje ulubione dania, które staram sie modyfikować- tak żeby miał dostarczone wszystkie witaminy i mikroelementy...
 
Witajcie. Moja propozycja zrobić dziecku badania na pasożyty. Moje dziecko było leczone przez rok czasu na przeróżne choroby a jak się okazało miał gliste ludzką, też mieliśmy problem z jedzeniem i wymiotami. Teraz wiemy co jest lecz nie możemy tego wytępić ciągle są nawroty.
 
witam was dziewczyny

wiem ze to dziwnei zabrzmi ale opowiem wam moją historie jak byłam dzieckiem urodziłam się jako wcześniak byłam pól zycia hudaaaaaaaaaa jak patyk chodziłam do specjalnych przychodni rózne świnstwa kazali łykac witaminiki i syropki na poprwe apetytu a ja w 6 klasie podstawówki nadal ważyłam 25 kg WIEM TRUDNO W TO UWIERZYĆ ale tak było nic nie pomagało jak tylko zaczął się okres dojrzewanai chormony itp utyłam nagle i nic juz nei było mi potrzebne więc neiraz sobie myśłe że poco wlewali mi tyle tych syropków na apetyt i dziwnych witamin gdy przyszeł czas w końcu utyłam i po problemie
nieraz myśle ze moje sa chude a mam 5 latke i 2 latka i wiecie z moich wspomien łykania lekarstw i wiatmin niechce faszerowac dzieci bo mi sie wydaje że jest za chude
każde dziecko jest inne i jednego dnia ma super apetyt 2 dnia gorzej ale najwidoczniej mu to starcza i neima co faszerowac dzieci by utyły mają może super przemiane materii i nic na to nei poradzimy

zdrówka dla waszych pociechhhhhh
 
Witam,
Przeżyłam dziś niezłą jazdę z moją mamą czyli babcią mojej 4 letniej Lili :(
Według niej moja córka powinna ważyć około 20 kg :) a w rzeczywistosci waga wskazuje 16,8 kg przy wzroście ok.108cm. Coś mi wykrzykuje, że dziecko blade, chude i powinnam ja przebadać.Czy według was powinnam się martwić?
Moja ma 4 lata i poltora miesiaca wczoraj bylismy na bilansie 4 latka i mala warzy 16,400 i 105 cm wzrostu i pediatra powiedziala,ze w normie jak na swoj wiek.
Jakbys chciala uspokoic mame zrob malej podstawowe badania,morfolagie,mocz i zelazo i jak wydja dobrze,to przeciez dziecko zdrowe,wiec moze mame uspokoi troche.
Moja zawsze byla chuda,jest bardzo zywa, nie usiedzi dlugo w jednym miejscu,magiczne 10 kg przekroczyla jak miala ponad 20 miesiecy,a zwykle jest o ok pierwszego roku zycia,badanie zawsze byly ok.Wiec dalam sobie spokoj,dziecko przybiera w miare swoich mozliwosci przeciez nie bede jej na sile wciskac jesc,bo to bedzie mial jeszcze gorsze skótek.
 
witam tez mam ten problem,moj synek wazy 17kg i ma ok 104 wzrostu,w dzien je malo.na sniadanie monte,potem kielbaske i moze troche jajecznicy,o obiadach niema mowy,moze czasem kotlet albo zupa pomidorowa i na kolacje monte.czasem kromka chleba.niewiem co robic!!:confused:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
witam tez mam ten problem,moj synek wazy 17kg i ma ok 104 wzrostu,w dzien je malo.na sniadanie monte,potem kielbaske i moze troche jajecznicy,o obiadach niema mowy,moze czasem kotlet albo zupa pomidorowa i na kolacje monte.czasem kromka chleba.niewiem co robic!!:confused:
Przez przypadek zedytowałam Twój post :zawstydzona/y: Przepraszam.

Ale chciałam napisac.Odstaw monte.jeśli Twoje dziecko dzień zaczyna od słodkości to jak ma jeśc coś innego?
Na śniadanie trzeba zjeśc pożywną i lekką strawe a nie monte :baffled:
Będzie pewnie histeria,ale jak przetrzymasz to nic mu się nie stanie.
 
mysle ze jesli uwazasz ze twoje dziecko jest za chude powinnas porozmawiac na najblizej wizycie u pediatry o swoich obawach niektore dzieci jedza duzo a nie ktore dzieci malo prawie wcale kazde dziecko jest inne od mojej szwagierki dziecko ma skonczone dwalata i wazy 10 kilo robili wszystkie badania i one nic nie wykazaly pani pediatra powiedziala ze mama jest chudziutka a maly za nia wiec sie nie martw i porozmawiaj z lekarzem
 
reklama
Na śniadanie trzeba zjeśc pożywną i lekką strawe a nie monte :baffled:
Będzie pewnie histeria,ale jak przetrzymasz to nic mu się nie stanie.[/QUOTE]


wiem ze trzeba ale co jak on niechce
 
Do góry