reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Muzyka a rozwój dziecka

Dołączył(a)
22 Grudzień 2014
Postów
9
Miasto
Warszawa
Cześć dziewczyny,
Jestem tutaj nowa, ale chciałabym się Was zapytać czy macie jakieś info w temacie.
Wyczytałam z badań Alfreda Tomatis, że muzyka rozwija wiele funkcji w mózgu dziecka np. kreatywnośc, koncentrację, nawet podwyższanie motywacji i organizacji!!! Tak na mnie zrobił wrażenie ten artykuł, że aż się zastanawiam, czy by nie zapisać swojej córki na jakieś lekcje gry na instrumencie, albo nawet do szkoły muzycznej. Ostatnio zauważyłam, że jest bardzo muzykalna, nie wiem tylko jak jest na przesłuchaniach, czy to nie będzie za trudne dla niej? Może Wasze dzieci też są w szkole muzycznej? Jaki instrument wybrałyście i czy faktycznie zauważyłyście poprawę w koncentracji itp?

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi!
 
reklama
Ja też powoli dojrzewam do takiej decyzji. Zawsze można zrezygnować. A gdybym miała wybrać instrument (choć to zostawiam specjalistom) to wybrałabym skrzypce
 
Słyszałam, że skrzypce to bardzo trudny instrument dla dziecka i wymagają dużo poświęceń. Nie wiem też czy nie za późno dla niej...
Napisałaś, że zostawiasz to specjalistom, to znaczy czy już się orientowałaś w temacie? Idę z córką na przesłuchanie i tam decydują, który instrument i czyw ogóle? Myślałam że to my rodzice decydujemy o instrumencie a dziecko potem zostaje albo przyjęte albo nie...
 
Mój synek jak widzi pianino, to nic innego już go nie interesuje:) - dlatego jak trochę podrośnie, to zapiszę go na zajęcia muzyczne. Moim zdaniem gra na instrumentach bardzo dobrze wpływa na rozwój dziecka. Przestrzegam jednak przed zmuszaniem dzieci do gry, gdyż nie przyniesie to żadnych pozytywnych skutków.
 
Ostatnia edycja:
Skoro już jesteśmy w temacie muzyki, którą z metod polecacie: klasyczną czy Suzuki?
Też słyszałam, że muzyka wpływa korzystnie na mózg. Myślę, że nie zaszkodzi spróbować, jak już ktoś napisał wcześniej, jeśli tylko dziecko nie uczy się na siłę. Skorzystanie z pomocy dobrego nauczyciela na pewno nie podetnie dzieciom skrzydeł. :)
 
A możesz napisać na czym dokładnie polegają te dwie wymienione przez ciebie metody? Bo szczerze mówiąc to pierwszy r z nich słyszę więc chętnie dowiem się szczegółów:)
 
My też mamy takie zapędy na przyszłość,aby nauczyć dziecko gry na pianinie,ja sama będąc mała zawsze o tym marzyłam,wiec może akurat moje dziecko podłapie talent i chęć do nauki:)
 
Moim zdaniem muzyka jest bardzo ważna w życiu dziecka i naprawdę ma duży wpływ na jego rozwój. Oczywiście trzeba odpowiednio ją dobrać - np. ciężki rock nie jest raczej odpowiedni dla malucha:) Jak tylko moja córka podrośnie, to planuję wysłać ją na dodatkowe zajęcia z muzyki.
 
reklama
Muzyka jest bardzo ważna. Dzieciaki bardzo szybko zapamiętują melodie, słowa. Przede wszystkim pomaga też w usprawnianiu dużej motoryki.
 
Do góry