reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prezent na 5-te urodziny dla Dziewczynki...

A z zabawek edukacyjnych coś polecacie ? słyszałam , że warto kupować dzieciom takie elementy , ponieważ łączą one zabawę z nauką . Zastanawiam się jednak czy dzieci w ogóle chętnie się czymś takim bawią...
 
reklama
U mnie córka bardzo chętnie bawi się rozmaitymi zabawkami edukacyjnymi. Poza tym uwielbia różne gry edukacyjne, dlatego pod tym kątem nie ma żadnego problemu. Zresztą wydaje mi się, że wystarczy, że rodzice dołączą się do zabawy i dzieci także chętniej poznają nowe elementy. Poza tym przede wszystkim dzieci myślą, że to zabawa, a nie jakaś już żmudna konieczność, dlatego wydaje mi się, że większość dzieci ma w tym aspekcie podobnie
 
Aha , no to fajnie to wszystko u Ciebie wygląda , też właśnie myślę od jakiegoś czasu nad zabawkami edukacyjnymi, dzięki którym wolny czas dziecka będzie lepiej spożytkowany . Co myślisz o jakieś puzzlach czy układankach?
 
Generalnie są ok :) A myślałaś też nad klockami edukacyjnymi? Ja ostatnio kupiłam córce klocki litery i cyfry. Córka ma bardzo dużo frajdy z nimi no i przede wszystkim poznaje nowe znaki, wyrazy, zaczyna się uczyć tworzyć nowe poprawne zdania itd także ogólnie wydaje mi się, że takie produkty są naprawdę przydatne - generalnie warto stawiać na elementy edukacyjne, ponieważ dzieci chętniej się czegoś uczą, jeśli widzą w tym zabawę, a nie tylko naukę
 
Dzieci lubią zabawki edukacyjne, nie kojarzą ich z nauką. W przypadku gier planszowych raczej jest to forma zdobywania lepszego wyniku, konkurowania, co na ogół jest lubiane przez dzieci. My często gramy w gry planszowe. Do naszych ulubionych należą Żółwie z Galapagos, Zgadnij kto to, 5 sekund, Ręka mnie nęka, a ostatnio kupiliśmy Pokój zabaw od Chicco - to tak, aby ćwiczyć pamięć przy okazji porządków:), ale każda z tych gier ćwiczy określone umiejętności, gwarantując wspólnie spędzony czas i ogrom śmiechu.
 
Też uważam, że planszówki i inne tego typu gry są super dla dzieci, zresztą pisałam już o tym w innym wątku na tym forum. Myślę, że pięciolatka ucieszy się też z klocków, choć wiele osób uważa że to prezent raczej dla chłopców. W sklepach z zabawkami jest masa rożnego rodzaju klocków, jak ktoś się nie orientuje, to tu jest całkiem fajne zestawienie Link do: Klocki dla dzieci - jakie wybrać? Top 5 zestawów klocków dziecięcych - Sprzedajemy.pl, takie zabawki zwykle towarzyszą maluchom przez całe dzieciństwo i wspierają ich rozwój.
 
A może tort sam w sobie byłby prezentem? :) Teraz robią takie wymyślne formy, że aż nadziwić się nie można, że to wszystko nadaje się do jedzenia :) Ciekawe dodatki można też znaleźć na tej stronie, więc przy organizacji urodzin można na to zwrócić uwagę :D
 
A może zestaw klocków drewnianych lub Lego? To moim zdaniem zawsze fajny i dobry pomysł na prezent zarówno dla dziewczynki jak i chłopaka.
 
reklama
Do góry