reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Przyjęcie urodzinowe

karola7

Fanka BB :)
Dołączył(a)
6 Czerwiec 2005
Postów
5 462
Zamierzamy zorganizować Matiemu przyjęcie urodzinowe w domu. Chcemy zaprościć kilku kolegów i koleżanek.
Jeśli macie jakieś pomysły na zabawy oraz zdrowe menu to będe wdzięczna.
 
reklama
karola - a jak robials poprzednie urodziny ??? bo ja zawsze w domu ale byly to tylko zazwyczaj dzieci najblizszych znajomych 3-4 razem z michalem; byl tort slodyczek i kawa dla doroslych a dzieci bawily sie same :) a teraz michal chce zaprosic dzieci z przedszkola wiec bede robila impreze gdzies na placu zabaw dla dzieci - nie chce robic w domu - zbyt duzo zamieszania i jeszcze maluszek w domu dodatkowo - tak jak u ciebie :) jak wiec widzisz - nie wiele ci pomoglam ...
 
Idzia robiłam zawsze w domu, ale tylko dla rodziny - więc nie było dzieci. A teraz chcemy kilku kolegów zaprosić. No i ponieważ Mateusz chce zaprosić tylko kilku kolegów to nie ma sensu wynajmować jakiegoś miejsca
 
karola - no to masz zagwozdke :) mam nadzieje ze ktos cos podpowie ... i ja wtedy moze skorzystam z propozycji ;D
 
Karola7 - bardzo fajny temat. Mam nadzieję, że odezwie się sporo osób i zbierzemy dużo pomysłów na przyjęcia dla naszych dzieci ;D.

Poniżej podaję kilka zabaw - może któraś się przyda:

1. Aleja gwiazd. Potrzebne: kartki z bloku technicznego, nożyczki, kredki
Na początek przyjęcia można rozdać dzieciom kartki i szablon gwiazdy. Dzieci odrysowują i wycinają (ewentualnie można wcześniej przygotować gotowe gwiazdki). Na każdej gwiazdce dziecko wpisuje swoje imię (lub rysuje swoją postać). Po wykonaniu prac zawieszamy je w widocznym miejscu na wcześniej przygotowanej tasiemce z napisem: Aleja Gwiazd.
To bardzo podnosi dzieciom samopoczucie - większość czuje się jak gwiazda filmowa ;).

2. "Kto lubi". Potrzebne: krzesła
Dzieci siedzą w kole na krzesłach. W środku pozostaje jedno dziecko, które zadaje pytanie (np. kto lubi kolor różowy). Wszyscy którzy lubią ten kolor wstają z krzeseł i zamieniają się miejscami. Dziecko, które stało w środku musi w tym czasie zająć wolne krzesło. Uczestnik, który nie znalazł wolnego miejsca zostaje w środku i zadaje pytanie.

3. "Osiołek". Potrzebne: duże kartki papieru, taśma klejąca, gruby mazak, szalik lub chustka
Do gładkiej powierzchni (łatwo zmywalnej - może być np. lodówka) przyczepiamy kartkę papieru. Dziecku zawiązujemy oczy i prosimy o namalowanie osiołka. Zabawa przynosi dzieciom mnóstwo radości ponieważ osiołek ma porozrzucane części ciała po całej kartce ;)

Pozdrawiam i czekam na inne pomysły dziecięcych zabaw :)
 
 
Mela - wykorzystałam pomysł na zabawę w osiołka (ale dzieci rysowały domek i jego otoczenie). Bardzo im sie podobało.
A przebojem przyjęcia była zabawa w wygibajtusa (twister). Dzieciaczki były zachwycone (chociaz myliły im się strony :laugh: )
 
Zaczelam ten temat dwa tygodnie temu. Polecam przeczytanie ;-) Kilka stopni w dol... Oj nie jest latwo zorganizowac przyjecie!
 
dzieciom wiele do zabawy nie trzeba. proponuje na początek zainspirować sie troszkę w kwestii dekoracji. Odsyłam do strony i [url]www.enjoy-store.com ale maja też sklepy stacjonarne tylko trzeba sprawdzic na stronach gdzie dokładnie.Dekoracje typu balony, confetti, girlandy, świeczki...w końcu to dla dzieci więc niech będzie kolorowo. Można tez dla maluchów zakupic maseczki na twarz albe cale gotowe przebrania.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry