reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Węzły chłonne

MAZUREK

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Sierpień 2005
Postów
435
Mój synek jak jest chory to zaraz ma powiększone węzły chłonne na szyi. Ostatnio odkrylam że ma też w pachwinie. Strasznie się tym martwie zaraz mam wyobrażenia o strasznych chorobach. Czy wasze dzieciaczki też mają powiękoszne wezły podczas chorób?
 
reklama
moj michal ma przy kazdej infekcji wezly jak balony :(
mial robione nawet usg wezlow - sa juz niestety zwiotczale ... ale nic w nich nie siedzi :)
 
Moi synowie zawsze mają powiększone węzły chłonne, kiedy są chorzy. Mówię o węzłach umieszczonych na szyi, bo w pachwinie nigdy nie sprawdzałam. ::)
 
Mojej corci wezly sie nie powiekszaja ale za to trzeci migdal od razu.Kiedys lekarz od razu chcial go wyciac.ja wyzdrowiala wrocil do normalnych rozmiaro i nie trzeba bylo. :)
 
moj maly mial wycinany trzeci migdalek bo przy kazdej infekcji (a mielsismy spoooooro angin) migdal sie powiekszal - na koniec byl juz taki zmasakrowany ze do niczego sie nie nadawal - lekarz po wycieciu powiedzial ze dawno takiego rozmamlanego nie widzial; anginy sie skonczyly jak reka odjal - ale zaczely sie zapalania pluc i oskrzeli - kilka pod rzad; tak wiec wpadlismy z deszczu pod rynne ... i badz tu madry i podejmij jakas decyzje ...
 
Moja corcia na anginy nie choruje na szczescie ale jest alergikiem wiec ma czesto zapalenia oskrzeli i katar i to wystarczy zeby migdal sie powiekszyl.Jednak moja pani alergolog pulmonolog na razie odradza wycinanie bo wlasnie szybciej bedzie lapala zapalenia oskrzeli ale jyz nie takie zaczynajace sie od alergii ktore wsytarczy wyleczyc lekami wzeiwnymi ale takie bakteryjne i niestety nie obedzie sie wtedy od antybiotykow.
 
Witam!
Mój synek ma powiększone wezły chłonne od września do czerwca migdały jak balony-3 juz wyciety.Jest strasznym alergikiem i całą jesień , zimę i wiosnę jest chory.
Zaczynamy go leczyć od odczulania .Macie ztym może jakieś doświadczenia? Skutkuje?
 
Mamusie,
Julka miała zawsze (czy chora czy zdrowa) za uszami powiększone węzły chłonne i pediatra stwierdziła, że "tak mają dzieci do 4 roku życia"... ponad to moja córeczka ma skrzywioną przegrodę nosową a ujście wydzieliny z nosa jest utrudnione przez powiększony 3 migdał... stąd ropne katarzyska i inne związane z tym stany chorobowe. Byliśmy z nią u laryngologa dziecięcego (w Łodzi jest jednym z najlepszych spwcjalistów) i pani doktor stwierdziła, że w żadnym wypadku nie wycinać trzeciego migdała, wogóle nie wycinać migdałków (bo to bufory dróg oddechowych) , przegroda nie jest aż tak tragicznie skrzywiona by kwalifikowała się do zabiegu korekcji (może ale po zakończeniu budowy kośćca więc gdzieś ok. 18 roku zycia) przez 10 dni podawałam jej lek robiony w aptece (różowy proszek w opłatkach) i migdały się obkurczyły w związku z tym wydzielina spływa prawidłowo, wezły chłonne nie są już widoczne. dziecko przestało chrapać i od kwietnia do 10 października nie chorowała :) ponadto pani doktor powiedziała, że dzieci alergiczne (do których należy moja Myszka bo jest atopowcem) mają układ immunologiczny w "ciągłej gotowości" stąd te powiększone węzły chłonne za uszami... Teraz Julka miała anginę ale jak każdy przedszkolak "przynosi" od czasu do czasu jakieś "paskudztwo"...
Acha, przypomniałao mi się... Julka miała robione RTG zatok i pani doktor powiedziała, że u dzieci do 10 roku życia takich zdjęć sie nie wykonuje.
 
reklama
Witam,
jestem tutaj pierwszy raz i mam podobny problem.
Mój syneczek Alan (3 lata),od tygodnia ma powiększone węzły chłonne na szyi i potylicy(ogromny).
Jestem bardzo przerażona,ponieważ pierwszy raz spotkałam się z tym.Badania USG ma dopiro 29 maja,a ja jestem załamana.Bardzo się tego boję i nie wiem co robić.Proszę o radę.
Pozdrowienia dla wszystkich
 
reklama
Do góry