reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zbyt szybki wzrost u 4-latka i konsekwencje z tym związane :(

Serduszko1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
15 Grudzień 2009
Postów
4 469
Witam.
Mój 4 letni syn zbyt szybko rośnie i z tego powodu mamy coraz wiecej problemów kostno-stawowych...
Zaczne od tego ze ani ja ani ojciec Kubulka nie jesteśmy niscy. Ja mam ok 174 a tatuś 206 cm.
Kubuś od lutego zaczął bardzo szybko rosnąć. w lutym na bilansie miał 118 cm. 3 dni temu był mierzony i juz jest 125cm. Pojawiła sie koślawośc stóp kręgosłup sie skrzywił, i jeszcze po ostatnim zwykłym upadku na chodniku ( przewrócił sie, nic mu sie nie stało, no przynajmniej wtedy tak myślałam :-() doszło podejrzenie uszkodzenia stawu biodrowego. Chirurg stwierdził ze to po tym upadku no ale nie uderzył sie tak mocno by tak solidny staw uszkodzić :(
Kości w środstopiu sa słabe "giętkie" i lekko wykrzywione, choć w prawej stopnie jedna kość jest tak "wygięta" ze jest niebezpieczeństwo złamania przy duzym ucisku np przy kopnieciu piłki.... newiem co dalej lekarz zamierza czekamy aż opiszą zdjęcia RTG ( w piatek miał robione 3 zdjęcia okolicy stawu biodrowego i miednicy oraz 2 zdjęcia stopy gdzie ta kośc jest najbardziej wykrzywiona) i w piatek lekarz bedzie dalej decydował...
Miałyście juz może takie przypadki?
Mnie osobiscie to przeraża i to bardzo.... niewiem co jest powodem tak słabych kości ponieważ Kubuś jest dobrze odzywiany, ja bardzo zwracam uwage na to co co mu podaje poniewaz od ponad roku Kubuś czesto chorował na angine miał powiekszone migdały przy tym bezdechy itp i ze względu na częste ( nieraz 3 razy w miesiącu) antybiotyki jego dieta jest wartościowa w witaminy dodatkowo dostaje witaminki w tab. W maju był operowany i wraz z pozbyciem sie migdałów pozbyliśmy sie chorób. Od maja miał tylko jeden antybiotyk a od ponad miesiąca nie miał nawet kataru. Niewiem na co zwracac uwage przy badaniach, a może jakies dodatkowe badania zrobic??
poradźcie coś prosze :(
 
reklama
A czy ktoś wam powiedział żeby zrobić badanie, czy ma odpowiednią ilość witaminy D3? Większość Polaków ma niedobór wit. D, nawet jeśli są suplementowani, bo nie zawsze się dobrze wchłania. Ja w ten sposób się dowiedziałam, że mój syn mimo tego, że jako maluszek miał jej nadmiar teraz ma prawie brak! Ja bym od tego zaczęła
 
a ja bym uważała z podawaniem preparatów witaminowych bez polecenia lekarza, i nie tyle sam niedobór co nadmiar wit. D może być niebezpieczny, mój kuzyn jadał bardzo dużo danonków (zawierają wit. D) i tak szybko rósł że zaczęły mu się wykrzywiać kości, i oczywiście o ile słabe kości mogą wskazywać na niedobór wit. D (ale nie tylko) o tyle szybki wzrost na jej nadmiar bądź też zachwianą gospodarkę hormonalną (przy współczesnej żywności nie jest to trudne nawet u małych dzieci)
 
reklama
Do góry