reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

Bez obaw. Sama pamiętam, jak pierwszysząbek wypadł mi w pierwszej klasie - czyli miałam 7 lat. Teraz moja córcia ma 5 lat i ani jeden ząbek się nie rusza - przeciwni - siedzą sztywno i ani myślą opuszczać Alusię;)
 
reklama
moj pierwszy ząb wypadł w pierwszej klasie,
pamiętam ze był to dolna jedynka
dostałam od babci kase za nią...pamiętam jak dzis:-);-):-):tak:

Samuelkowi nic sie nie rusza i narazie chyba nie zamierza wypadac
a maly sie juz niecierpliwi
poniewaz część kolegow juz jest szczerbata:cool2::happy::-D
 
moj mały ma 3 zeby stałe wyrosniete na dole (2,1,1) i rusza mu sie 2 tez na dole . chyba dzis wypadnie:szok:
nie ma 2 jedynek u gory ktore wypadły jedna po drogiej w zeszłym tygodniu ( widac białe konce wiec wychodza- a mleczne miał całe czarne nie wiem od czego całe szczescie ze poszły sobie juuuuuuz)

a jeszcze niadawno nie miał zadnego stałego .na dzien dzisiejszy nie ma juz 5 zebow mlecznych :tak: + jeden gibajacy sie . REWELKA :-D
 
Mój synek w grudniu skończy 6lat. W tym roku wypadły mu dwa zęby i już zdążyły wyrosnąć nowe (nie obyło się oczywiście bez pytań: "Dlaczego mi wyrosły, a prababci nie" :-))
Teraz rusza mu się trzeci i myślę, że jak dzisiaj pokaże go dziadkowi, to się go pozbędzie i przyjdzie do niego wróżka zębuszka :tak:
 
No właśnie ,kiedy powinny wypaśc mleczaki?
Igorek ma już 5,5 roku i jeszcze wszystkie zęby ....a inne dzieciaki w jego wieku już dawno zaczęły "wymiane". :laugh:
Kazde dziecko jest inne, inne dzieci szybciej gubia zeby a inne pozniej. Nie ma powodu zeby sie denerwowac. Oskarowi pierwszy zabek wypadl rok temu, a jego koledzy maja jeszcze zabki mleczne.
 
Cześć dziewczyny mojemu synkowi pierwsze zeby wypadly jak skonczyl 5 latek juz mu wypadły 3..dwa odrosly już do polowy a jeden jeszcze sie nie przebił... stomatolog mówila ze to normalne...ja sie jej zapytałam czy to mozliwe ze on ma zdrowe zeby zadnej pruchnicy te tylnie tylko ale wyleczone...i czmu mu tak powypadaly? a ona mi na to ze ze to normalny odzcyn ... ze poprostu ten pod spodem stały che juz wyjsc... i wybija sie i dlatego te zabki sie chwialy i mu powypadały..w sumie sam sobie powyrywał.... tazke sie nie martwcie.... nie ma powodów...
 
To musi być chyba genetycznie uwarunkowane, w rodzinie mojego męża dzieciaki tracą mleczaki bardzo późno, u jego siostry córka ma jeszcze sporo zębów mlecznych, a jest w szóstej klasie.
 
reklama
Mój synek ma 5 lat i 9 miesiecy i wszystkie mleczne zęby.Nawet nie zaczeły sie jeszcze ruszać.Mój pierwszy mleczak wypadł kiedy byłam w podstawówce.Do dzisiaj pamietam tą nitke do klamki i oczekiwanie az ktos otworzy drzwi:-D:-D:-D
 
Do góry