reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

Mojej Weronisi 2 dolne jedynki wypadły jakieś 3 czy 4 miesiące temu (teraz ma 5 lat i 7 miesięcy). Obie są już w połowie wyrośnięte. Prawą dolną dwójkę zgubiła 2 dni temu. Bardzo się cieszę, że wypadają same i bez problemu. Ona je najczęściej zjada, a potem się dziwi że jest krew na bułce lub jabłku.:-D Do tego jak miesiąc temu byłyśmy u dentysty, to dowiedziałam się, że Weronika ma już wszystkie 6tki normalnie wyrośnięte. Widzę że ma to po mnie, bo ja wszystkie 8mki miałam w wieku 15tu lat.:-(
 
reklama
Witam! Moja Zuzia w marcu kończy 6 lat i wszystkie mleczki są na swoich miejscach. Ani drgną. I zaczynam się zastanawiać kiedy nadejdzie ta wiekopomna chwila. Fakt że pierwszy ząb wyszedł jej jak miała 14 miesięcy więc bardzo późno, więc może i wypadać będą późno.
 
Witam.Mojej córce właśnie w poniedziałek zaczął się ruszać pierwszy ząbek (na dole).najpierw był strach i płacz oraz odmowa jedzenia.Ale teraz już czeka na zębową wróżkę i pierwszą wizytę u dentysty.Bo jak dotąd wszystkie ząbki były zdrowe i nie było takiej potrzeby:-)
 
witam mojemu synkowi wypadły już dwa ząbki na dole pierwszy w styczniu miał wtedy 5 lat i dwa miesiące to było całkowite zaskoczenie ,bo wcześniej nic nie mówił że sie ruszał.A drugi trzy dni temu .Długo się ruszał i mój synek postanowił mu pomóc i codziennie nim ruszał.No i w końcu wypadł.Bez żadnego bólu i problemu,ciesze sie z tego.:-):happy:
 
nie o wypadaniu ale o zębach mlecznych. moja córka ma ułamaną jedyneczkę (niestety wypadek podczas nauki chodzenia). teraz mam wrażenie że ten ząbek zaczyna ciemnieć. czy z mleczkami jest tak jak ze stałymi zębami że od uderzenia ząvb może zrobić sioę martwy i potem zacząć ciemnieć? czy powinnam z nią pójść do dentysty?
 
wizyta u dentysty na pewno nie zaszkodzi,ja już byłam z moim 5-cio latkiem bo niestety jego ząbki pozostawiają wiele do życzenia :-(i zaczęły go pobolewać,teraz ma "zrobioną" jedna piąteczkę a z resztą czekamy z nadzieją ze zaczną wypadać niebawem:eek:.Fifi ma skazę białkowa praktycznie od urodzenia wiec z nabiałem jest na bakier i myślę,ze to braki wapnia dają o sobie znać:-(!!na szczęście to tylko mleczaki i o stałe będziemy dbać jak o złoto!!
 
Kajetan ma 5 lat i 7 miesięcy, wszystkie zęby mleczne na swoim miejscu, w piątek byliśmy u stomatologa i dowiedzieliśmy się, że zanim zęby mleczne zaczynają wypadać najpierw robią się między nimi przerwy. Znaczy to, że szczęka dziecka rośnie i robi się miejsce na stałe zęby.
No u nas niestety nic się nie rusza i nic nie rośnie:((
Poczekamy, nigdzie się nam nie spieszy:))
 
reklama
He, he, he... ja mam 31 i dwójki stałe wogóle mi nie wyrosły... Po jedynkachod razu trójki, dlatego teraz musimy przyglądać się zębom Kaja, bo jak odziedziczy zgryz po mamusi to katastrofa i aparat:(
 
Do góry