reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zęby mleczne-kiedy wypadają

Mój synek dziś płakał myśleliśmy, że może to dziura w zębie mu sie zrobiła a to się okazało , ze mu sie szóstki wyżynają.Ma skończone 6 lat i na razie nic mu się nie rusza. To normalne? Nie powinien tych szóstek mieć wcześniej?
 
reklama
nie o wypadaniu ale o zębach mlecznych. moja córka ma ułamaną jedyneczkę (niestety wypadek podczas nauki chodzenia). teraz mam wrażenie że ten ząbek zaczyna ciemnieć. czy z mleczkami jest tak jak ze stałymi zębami że od uderzenia ząvb może zrobić sioę martwy i potem zacząć ciemnieć? czy powinnam z nią pójść do dentysty?

witaj

moj dominik rowniez zaliczyl wypadek - ladowanie zabkami na chodniku.dzieki temu "stracil" obie jedynki i dwojki gorne. wyglada to tak, ze zabki sa ukroszone az do samego dziasla... sa lekko zbrazowiale, aczkolwiek tego sie juz nie leczy, tylko czeka az wypadnie.
jezeli u twojego malenstwa jest podobnie, zabki sa martwe, a nie bola, dentystka nic nie zrobi, tylko kaze czekac na czas, gdy wypadna same.
 
Z moja Paulą było podobnie. Upadła w domu i wybiła sobie dwie górne jedynki w wieku 2,5 lat. A pierwszy ząb zaczął się jej ruszać miesiąc przed piątymi urodzinami
 
moj synek póki co jeszcze nie gubi ząbków...ani jeden sie nie rusza;-).
niestety niedawno musieliśmy mu usunąć jedna piątkę bo wypadła mu plomba i bardzo go bolało:-(,ale już po wszystkim na szczęście.
jeśli chodzi o 6-tki to one wychodzą tylko raz:happy: i trzeba uważnie je pielęgnować,żeby ich nie stracić za szybko;-)
 
y tu o ząbkach to zapytam a te 6-tki kiedy powinny wychodzić bo nasza dentystka zdziwiona ponieważ Dorianowi już idzie..
 
Kajetan też jęczał, że bolą go zęby z tyłu, a ponieważ ma dwa wypełnienia, to pomyślałam, ze może coś się zaczęło dziać... Patrzymy z mężem a tam dwie szóstki na raz, mało tego, trzecia u góry!!!! Kaj ma 5 lat i 9 miesięcy. Zadzwoniłam do mojego stomatologa i powiedział, że to cudownie, trzeba bardzo o nie dbać, a w przeciągu kolejnego roku Kaj zacznie gubić mleczaki:)
No, mamuśki, wszystko przed nami:)
 
Witam Mamusie:)
Moj syn ma 6lat(i 5m),jakies 3m temu wypadly mu dwie jedynki na dole w odstepie 2tygodni moze,a wypadly bo juz stale szly i wybily mleczaki , u kazdego malucha jest inaczej,nie ma reguly,jemu juz 7 ida :)

Pozdrowionka
 
Mojemu Sebkowi to ida tasmowo zeby,po 4 i to niezauwazenie,sama musze mu w "paszcze" zagladac bo on to nie wie ze cos sie dzieje .
 
reklama
NO to u nas sytuacja jest taka ze Maks w tydzien chyba po swoich 5 urodzinach zakomunikowal mi ze rusza mu sie dolna jedynka (wczesniej byla martwa) Po tyg zaczela sie ruszac duga jedynka . Zbey tego bylo malo za ta pierwsza jedynka wyszedl juz staly zab. A mleczak nadal nie wypadl. Bylismy u dentysty powiedziala ze moze go usunac ale to nic nie pomoze bo ten staly zab jest blokowany przez dwojke mleczaka :-:)-:)-:)-:)-( Powiedziala ze jak nie wypadnie w ciagu 3 tyg to mamy przyjsc mleczaka usunac. Za to tydzien temu wypadla ta druga jedynka :-p:-p
Za tydzien jak sie nic nie zmieni idziemy wyrwac jedynke i pomyslimy co z tym stalym zebem robic. :dry::dry:
 
Do góry