reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aktywna przyszła mama, czyli sport w ciąży

Dołączył(a)
9 Listopad 2015
Postów
6
Miasto
Warszawa
drogie przyszłe Mamy, chciałabym poruszyć temat aktywności fizycznej w ciąży. Chciałabym poznać Wasze opinie na temat ćwiczeń w ciąży, odpowiedniego zywienia itp.

ja jestem niezwykle aktywną sportowo osobą i strasznie trudno było mi przyjąć do wiadomości, że od teraz zwalniam tempo. Przed ciążą trenowałam crossfit - indywidualnie z trenerem. 3 razy w tyg. Przez pierwszy trymestr zupełnie odpuściłam ćwiczenia. od drugiego trymestru wróciłam do ćwiczeń z trenerem, ale w mocno zmodyfikowanej formie. Niemniej nadal spotykam się podczas ćwiczeń ze zdziwionymi sopjrzeniami, że jestem w ciąży i "TAK" ćwiczę.

A co Wy na to? jak wygląda Wasza aktywność w ciąży?
 
reklama
Hej.właśnie rozpoczęłam 36 tydz. I też przed ciążą byłam bardzo aktywna. To moja 3 ciąża, czułam się dobrze, więc postanowiłam w miarę możliwości nie zwalniać tempa. Do 7 miesiąca regularnie cwiczylam. 2x w tyg zumba, siłownia choć zmodyfikowałam trening i bieganie
 
Mój lekarz na początku był przerażony, potem jednak pogodził się z tym że ma wariatna pacjentkę i dał spokój. ..mało tego teraz mi mówi że powinnam być wzorem
 
Teraz już tylko zumbuję 2x w tygodniu I nie jest to takie szaleństwo jak kiedyś ale sprawia mi niesamowitą frajdę więc jeśli tylko nie ma przeciwwskazań to polecam☺
 
wszytko zależy od stanu zdrowi mamy, ja nie miałam przeciwwskazań i chodziłam raz w tygodniu na basen i 2 ray na fitness.
 
Ja znam mamę która jeszcze dzień przed porodem jezdzila na rowerze.
O ile ciąża nie jest zagrożona można ale bez szalenstw.
Ja jeździłam do pracy rowerem do puki nie dowiedziałam sie, że będą blizniaki. :(

Napisane na GT-I9300 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej Dziewczyny :)
Jestem obecnie w 20 tyg ciąży. Regularnie 2-3 razy w tyg chodzę na basen, codziennie spaceruję. Nie pracuję zawodowo, ale zajmuję się też domem, więc leżę też plackiem ale i staram się być aktywna. Przed ciążą ćwiczyłam w domu, pływałam i regularnie co drugi dzień biegałam, ale mam zakaz biegania w ciąży więc staram się nadrabiać basenem :p
Mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły. Czy Wasza aktywność spowodowała, że poród był szybszy? mniej bolesny? krócej trwał?
 
dzisiaj mija 38t 1d a ja codziennie smigam na rowerze. Duzo spaceruję. Chociaz teraz chodzę raczej tiptopkami bo młody ma bardzo nisko glowke i czuje jak uciska.
 
reklama
Pilaga zazdroszczę i podziwiam! :) ja jestem w prawie 29 tyg i czuję już jak ciężej mi cokolwiek robić, ale nie rezygnuję z basenu i spacerów :)
 
Do góry