reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy przyszłe mamy dbają o bezpieczeństwo swoje i dziecka zapinając pasy ?

e-foteliki

doradca ds bezpieczeństwa
Dołączył(a)
6 Kwiecień 2010
Postów
77
Miasto
Warszawa
Witam wszystkie przyszłe mamy,

Jak pewnie większość z Was wie w naszym wspaniałym kraju:

"kobiety ciężarne mogą w świetle obowiązujących w Polsce przepisów o ruchu drogowym nie zapinać pasów"

Niestety jest to bardzo bezmyślny przepis gdyż statystyki na całym świecie pokazały, że kobiety ciężarne, które zapinają pasy skutecznie chronią życie swoje oraz dziecka.

Te same statystyki dały dokładnie odwrotny obraz potwornych obrażeń oraz śmierci płodu z powodu odklejenia się łożyska w przypadku nie stosowania pasów bezpieczeństwa.

Oczywiście jest jedna rzecz o której trzeba pamiętać, aby jak najlepiej chronić zdrowie swojego maleństwa - należy tak ustawiać fotel oraz pas aby przebiegał on poniżej jamy brzusznej.

Nie chcę nawet za bardzo wgłębiać się w konsekwencje, które wynikają z nie zapinania pasów przez kobiety ciężarne, ale chcę dowiedzieć się jak to jest naprawdę z Wami drogie mamy ?

Czy macie tą świadomość ? Czy zapinacie pasy ? Jeżeli nie to gorąco polecam zmianę złych nawyków (błędne stereotypy do śmietnika) i zapraszam do dyskusji.
 
reklama
Ciekawe czym spowodowana jest cisza ? Czyżby wszystkie mamy zapinały pasy ? Jeżeli tak to ogromnie się ciesze ! :-D
 
Ja zawsze zapinam pasy, gdyż stwierdziłam, że jak podczas ew. wypadku wylecę przez szybę, to na pewno w ten sposób mojej córeczce nie pomogę :baffled: Także całą ciążę pasów używałam tylko pilnuję, aby biodrowy na prawdę przechodził przez biodra :tak::-D a nie brzuch.

Jak można nie zapinać pasów :no:?
 
Ja zawsze zapinam pasy, gdyż stwierdziłam, że jak podczas ew. wypadku wylecę przez szybę, to na pewno w ten sposób mojej córeczce nie pomogę :baffled: Także całą ciążę pasów używałam tylko pilnuję, aby biodrowy na prawdę przechodził przez biodra :tak::-D a nie brzuch.

Jak można nie zapinać pasów :no:?

noo i mamy pierwszą odpowiedź!

oj niestety uwierz mi, ale większość mam nie zapina pasów - bardzo się staram wpływać na obecną sytuację, ale niestety ciężko nie do niektórych dotrzeć.

Czasem wręcz czuję, że irytuję innych tym, że zarzucam im zachowanie zagrażające zdrowiu i życiu ich dziecka - totalnie bez sensu...
 
często jak jezdzę jako pasazer i zapinam pasy to wielu ludzi mowi mi ze nie muszę zapinać pasów, bo kobiety w ciąży nie muszą.
Prawie zawsze jezdzę z zapiętymi pasami, jednak zdarzylo mi sie kilka razy odpiąć w trakcie jazdy na dluzsza chwilę, gdy nagle zaczęlo mnie cos uwierac;/ No ale ogolnie to zapinam pasy zawsze...
 
ja absolutnie zawsze zapinam pasy! uwazam, ze jest to o wiele lepszy sposob chronienia swojego malenstwa niz ewentualne wylecenie przez szybe. weim co mowie, jeszcze nie bedac w ciazy bralam udzial w wypadku drogowym, ktory skonczyl sie dachowaniem, gdyby nie pasy to odniosla bym bardzo ciezkie obrazenia.
bardzo denerwuje mnie kiedy "wszystko wiedzacy" ludzie pouczaja mnie, ze nie powinnam zapinac pasow sugerujac tym samym, ze jestem nieodpowiedzialna mama.
dziewczyny, nie dajcie sie przekonywac, ze ktos wie lepiej. najlepiej wie sama przyszla mama!
pozdrawiam i zycze bezpiecznej jazdy:-)
 
Zgodnie z kodeksem Prawo o ruchu drogowym rzeczywiście kobiety ciężarne mogą nie zapinać pasów bezpieczeństwa, ale trzeba dobrze wczytać się w kodeks, bo nie dotyczy to wszystkich kobiet w ciąży a kobiet o widocznej ciąży a jest to znaczna różnica. Kończyłam szkołę policyjną i czepiali się takich szczegółów. Natomiast pomijając już konkretne przepisy to sama uważam, że brak zapiętych pasów, to jest brak odpowiedzialności i tyle.
 
Natomiast pomijając już konkretne przepisy to sama uważam, że brak zapiętych pasów, to jest brak odpowiedzialności i tyle.

No dokładnie, bo jeśli nie zapinając pasy, to jak się ochronić w trakcie wypadku :crazy: A teksty w stylu "jadąc z ciężarną/ dzieckiem jeździ się ostrożniej, więc można nie zapinać pasów/ przewozić dziecko bez fotelika" rozwalają mnie na maksa :szok: Nawet jak my jedziemy przepisowo i ostrożnie, nie znaczy, że jakiś idiota w nas nie wjedzie! I do kogo wtedy mieć pretensje? :eek:
 
Jestem kierowcą,rzadko pasażerem.Zawsze zapinam pasy bezpieczeństwa. Jest to dla mnie tak samo naturalne, jak zamknięcie drzwi od samochodu. Tą zasadę wpoiłam również mojemu synowi, który zaraz po wejściu do auta zapina pasy-jest to dla niego naturalna kolej rzeczy
 
reklama
Do góry