reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy przyszłe mamy dbają o bezpieczeństwo swoje i dziecka zapinając pasy ?

Witam:)

Po 1: nie wyobrażam sobie żebym szczególnie teraz nie zapinała pasów!!!
Dlatego jakieś 3 tygodnie temu kupiłam specjalny adapter BeSafe, który rewelacyjnie obniża dolny pas utrzymując go pod brzuchem. Co prawda mój brzuch jeszcze nie jest duży, ale nawet teraz ucisk dolnego pasa był raczej niekomfortowy..stąd decyzja o zakupie adaptera:)
ogromnie go chwalę i polecam serdecznie :)
 
reklama
Ja staram się mieć zawsze pasy zapięte. Podczas jazdy odpinam je sporadycznie tylko jeśli muszę się poprawić lub po coś sięgnąć bo wtedy czuję, że zbyt mocno brzuszna część naciska na brzuszek. Zaraz jednak zapinam spowrotem. Teraz jak mam już większy brzuszek, to zrezygnowałam z prowadzenia samochodu i jeźdzę tylko jako pasażer, a część brzuszną pasa jeśli mnie uwiera, odchylam sobie kciukami :-p
 
Ja tez zawsze zapinam pasy jako kierowca(dolne biore pod brzuszek zeby mnie tylko nie ugniatal ) z tego wzgledu ze bardzo duzo jezdze autem,nawet teraz gdy zostalo mi tylko kilka dni do porodu.Ale przyznam sie ze jak siedze z tylu w aucie to pasow nie zapinam;/ ale to jest sporadycznie!
 
Ja zapinam pasy,ale ten dolny odciągam i trzymam ,żeby był luz. W razie czego tak samo spełni funkcję jakby był napięty. Ten górny już nie muszę trzymać, bo brzuch jest juz tak duży ,ze schodzi na bok i nie leży na brzuchu.
 
Adapter do pasów BeSafe był moim pierwszym zakupem, kiedy dowiedziałam się, że jestem w ciąży i teraz po prostu nie wyobrażam sobie jazdy autem bez niego ;) Później chyba też będę z niego korzystać, bo mnie zawsze uwierał dolny pas i się wkurzałam, że muszę do odsuwać, luzować, naciągać, a tu zapinam pod brzuchem (trochę jak pampersa hahahaha) i jest mega wygodnie :D
Kierowcami jesteśmy na zmianę z moim eM i przekładanie tego adaptera już mamy tak opanowane, że zajmuję może minutkę albo dwie :)
 
Mi też zawsze zwracali uwagę że nie muszę się zapinać bo jestem w ciąży ale wydaje mi się że nikt tak naprawdę nie zastanawiał się jakie mogą być tego konsekwencje i jaki to ma sens. Tak samo zawsze jestem wyśmiewana jak zapinam pasy siedząc z tyłu. Tymczasem zapinanie pasów weszło mi w krew źle mi się bez nich jeździ mimo, że nie zawsze są wygodne.
 
Mi lekarz zabronił zapinania pasów, właśnie z powodu odklejającego się łożyska :( więc jeżdżę bez nich , a teraz mam dylemat czy robię dobrze, dodam ,że ta lekarka jak na razie uratowała małej życie i to 2 razy , bo najpierw wykryła u mnie niewydolność nerek, a potem krwiaka i odklejanie się lożyska, zresztą dzięki mojej pani doktor jestem wreszcie w ciąży po latach starań i kilku diagnozach ,że nawet in-vitro nie pomorze
 
Nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów - w żadnych okolicznościach. Mam świadomość, jakie przeciążenia działają w czasie zderzenia samochodu i ilu nietrzeźwych kierowców jeździ po naszych drogach. Gdybym dużo jeździła to pewnie zainwestowałabym w adapter do pasów dla ciężarnych, nawet, gdybym musiała zaoszczędzić na czymś innym. Obecnie moje wycieczki ograniczają się do wizyt u ginekologa, więc jeżdżę w zwykłych pasach.





 
Witam. Ja również zapinam pasy.Używam adaptera do pasów, on nie tylko odciąga dolny pas do dołu ale w razie wypadku ciągnie go jeszcze bardziej do dołu a nie ściska brzuch jak normalnie to działa w pasach bezpieczeństwa.
 
reklama
Nie wyobrażam sobie jazdy bez pasów w ciąży, bo nawet przy małej stłuczce może to skończyć się dla mnie i dziecka tragicznie !!!
A tym bardziej nie słyszałam, żeby jakiś lekarz miał zabraniać jazdy bez pasów :no:
 
Do góry