reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kolejna ciaza po poronieniach na lekach... acard, fraxiparyna, encorton...

-Lorelain-

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Kwiecień 2010
Postów
4 726
Hej,
tak jak w temacie. Jestem po kilku poronieniach i juz mi lekarz zapowiedział że w kolejnej będę brała zestaw leków acard, fraxiparina i encorton.

Robiłam wiele badań które nic nie wykazały, włącznie z badaniami genetycznymi. Te leki to dla mnie promyczek nadziei.
Czy są może tutaj dziewczyny w podobnej sytuacji które biorą te leki i udało im się przetrwać I trymestr?
 
reklama
jestem też tego bardzo ciekawa ja straciłam 2 ciążę jedną w 1 a drugą w 2 trymestrze. mam brac zastrzyki clexane miesiąc przed planowana ciążą i cała ciążę. robiliśmy z mężem wiele badań ,które nic nie wykryły,żadnych nieprawidłowości. ten lek to dla nas ogromna szansa
 
awen - no to jesteśmy w podobnej sytuacji, z tego co czytałam to acard brać po owu a heparyne po pozytywnym teście. Jutro będę dzwoniła do gina bo mielismy czekac ze staraniami na wyniki badan genetycznych, no a że wyszły pozytywnie to od razu ruszyliśmy do akcji :) Nie wiem czy brać luteine juz od połowy cyklu czy też czekać na pozytywny test. Matko tyle wątpliwości, ale nie chcę przez to przechodzić kolejny raz.
 
awen - no to jesteśmy w podobnej sytuacji, z tego co czytałam to acard brać po owu a heparyne po pozytywnym teście. Jutro będę dzwoniła do gina bo mielismy czekac ze staraniami na wyniki badan genetycznych, no a że wyszły pozytywnie to od razu ruszyliśmy do akcji :) Nie wiem czy brać luteine juz od połowy cyklu czy też czekać na pozytywny test. Matko tyle wątpliwości, ale nie chcę przez to przechodzić kolejny raz.
Lori bierzesz kwas foliowy caly czas ? codziennie !!!ja 2 ciaze poronilam lekarz tez nie widzial zeby cos bylo nie tak ...teraz 3 raz i popatrz ...,a tak sie balam i dalej sie boje ale mniej maly fika rano i wieczorem ;-) trzymam kciuki-


A i nie mysl o tym duzo ....http://www.**********/artykul,umysl-kontra-cialo-kiedy-psychika-utrudnia-poczecie-dziecka,584,1.html
Nic na sile. Dziecko to nie produkt!!!!!
 
Ostatnia edycja:
Nie myśleć się niestety nie da, ale mam cały czas bardzo optymistyczne podejście i wierze że kiedyś mi się uda :tak:
 
Ja po dwóch poronieniach w pierwszym trymestrze też trzecią ciąże szczęśliwie donosiłam przy zestawie fragmin(jak clexan), już podczas starań acard i duphaston bez encortonu. do samego dnia porodu miałam clexan reszta była odstawiona po pierwszym trym. Nie było łatwo bo ciąża czały czas zagrożona i spędzona na leżeniu a mnie dręczyły złe myśli i ciągły lek o dzidziusia ale wszystko sie udało :)). Najważniejsze i najtrudniejsze to myśleć pozytywnie, życzę powodzenia.
A ciekawa jestem czy któraś z Was miała ciążę na takich wspomaganiach i jak to poźniej jest z ewentualną kolejną ciążą już zawsze na lekach?
 
wszystkie wasze wpisy dają mi dużo nadziei bo mi się to juz śni po nocach.

ewwja
- ja w pierwszej ciąży nie miałam żadnych problemów, nawet najmniejszego problemu, ale lekarz powiedział że problemu immunologiczne najczęściej uaktywniają się po pierwszym porodzie, mam jeszcze rodzinną skłonność do zatoru. Tata po trzech zawałach, mama tez ma zatory w nogach i bierze clexan. Tak więc mogę być biologicznie obciążona. Dowiedziałam się że robienie badań nie ma sensu, ponieważ poza ciążą może być Ok a pierdzielic się dopiero w ciąży a często też dopiero w momencie przeziębienia. I właściwie u mnie tak było. W każdym przypadku byłam w tym czasie przeziębiona.
 
ja po dwoch poronieniach w obu kolejnych ciazach bylam na luteinie i clexane i uwazam ze bez tych lekow nie mialabym dzieci
 
reklama
ja juz mam rozpoczeste branie acardu, proszę trzymać kciuki, teraz już musi się udać i innej opcji nie przyjmuję do wiadomości :-)
 
Do góry