reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kompletna wyprawka dla dziecka na allegro- co sądzicie?

reklama
Moje dzieciaczki już w pieluchach nie biegają,ale doskonale wiem ile czasu poświęcaliśmy na bieganie po sklepachi nawet jeśli by nie liczyć czasu, paliwa itp. albo doliczająckoszty wysyłki do każdej aukcji to i tak wychodzi to drogo :) Za ok 400 zł wprawdzie można kupić mega pakę odzieży z Anglii alepo pierwsze używane, po drugie po co maluszkowi sześć par spodni,sweterków itp, po trzecie to tylko ubrania a gdzie cała resztapotrzebna młodej mamie.
Sama Frida to koszt ok 30 zł a butelkaAvent podobnie :)
Swoje rzeczy już rozdałam, ale mojaprzyjaciółka jest w ciąży i chyba jej to polecę.
 
Moim zdaniem to całkiem dobry zestaw, co prawda sporo rzeczy trzeba bedzie dokupic ale uwazam ze produkty ktore wchodza w jej skład sa bardzo dobre, sama kupiłam w poprzedniej ciąży takie same, ale kazdy osobno:) mysle ze finansowo wychodzi podobnie.
 
W końcu ktoś wpadł na fajny pomysł. Z mojej miejscowości do najbliższego (jedynego) sklepu z artykułami dziecięcymi jest 40km. A ceny z kosmosu. Chciałam tez kupić w sklepach internetowych i na allegro, ale albo nie było wszystkiego co chciałam, albo była to chińszczyzna. A jak już skompletowałam sobie wszystko w dwóch trzech sklepach to po dodaniu kosztów przesyłki wychodziło na to, że lepiej jechać te 40km.
Wprawdzie będę potrzebowała niektórych rzeczy więcej, ale chyba się z nimi dogadam co do większej paczki. Raczej kupię, szczególnie, że sąsiadka kupiła ubranka tej samej marki i są bardzo dobre jakościowo.
 
nie wiem czy zdecydowałąbym się za 414 złotych kupic ten zestaw ... zwłaszcza, że nie jest kompletny: a gdzie skarpetki, niedrapki, rożek ??? więc tak czy siak czekałaby mnie wyprawa do sklepów.
A co do ceny - wiem że w ramach prorodzinnej polityki tego kraju (tak mam mała obseje na tym punkcie) rzeczy dla dzieci są delikatnie mówiąc drogie ale nie wiem czy w jakiejś hurtowni, gdzie można kupić wszystko , za tą kasę nie kupi się więcej.
A na marginesie: butelka avent nie jest najlepsza dla noworodka ... są lepsze marki.
 
Cena delikatnie rzecz ujmując z kosmosu a połowa tych rzeczy nie jest przydatna. Po co komu zestaw do paznokci skoro potrzebne są tylko nozyczki, dwa okrycia po kapieli jak wystarczy jedno a butelka może kształtem nie pasować dziecku:) Pewnie kolejna reklama tym bardziej że dziwnym tarfem wypowiadają się dwie osoby z jednym postem:))) Ta wyprawka zdecydowanie nie jest kompletna.
Samemu skompletuje się potrzebne rzeczy za mniejszą kwotę a sklep 40 km dalej? Ja mam 45 km i wolę pojechać, dotknąć materiału, wybrać kolor i fason:) Poza tym jak dziecko urodzi się większe to wszystko pójdzie w błoto z wyjatkiem kocyka:)))
 
ja nie korzystam np. w ogóle z okryc kąpielowych - wolę wielki miekki ręcznik... a półspiochy włożyłam raz.
 
reklama
Ja też uważam, ze zestaw drogi a i tak chodzenia po sklepach się nie uniknie czy kupowania w necie, bo brakuje wielu drobiazgów. A po dwie pary ciuszków gdybym chciała mieć to mała chyba większość czasu na golasa by spędzała.
 
Do góry