reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kompletna wyprawka dla dziecka na allegro- co sądzicie?

Zestaw jak na moj gust drogawy i... bardzo niekompletny. 2 koszulki?? Sorry, troche smieszne, czyli i tak i tak latanie po sklepach przewidziane w rozkladzie zajec. 1 butelka? Troche blado, ale ok, przyjmijmy wersje minimalistyczna. Z rzeczy niezbednych, ktorych tu nie znajduje - szczoteczka do wloskow, czy hodujemy ciemieniuche? Za to nie kazde dziecko uzywa smoczka do uspokajania, wiec to pozostawilabym juz wyborowi rodzicow.
Aha! I "polspiochy" a nie "pol spiochy".

Jak dla mnie zestaw malo interesujacy, choc ubranka ladne i "na sztuki" moglabym sie skusic.
 
reklama
Dziękuję za wasze opinie :) Muszę jeszcze nad tym pomyśleć. Informuję także że nie było moją intencją reklamowanie tego produktu. Forum poczytuję od jakiegoś czasu(jako gość), w końcu chciałam się was poradzić stąd mój pierwszy post. Macie rację, że nie jest to kompletna wyprawka bo łóżeczka i wózka w niej też nie ma :) chodziło mi ogólnie o jej zawartość i stosunek do ceny. Fajne mają ciuszki, polskiej firmy. Butelkę Avent i smoczek też planuję kupić. Nie wiem co z tą Fridą ale podobno mamy ją polecają.
 
No, prosze -ironia! ;-) Spoko. Skojarzenie proste w temacie czesadelka - jesli jest cos do pazurkow, powinno byc i do wloskow bo nawet lysego dzieciaczka trzeba szczotkowac, zeby uniknac ciemieniuchy, ktora tworzy sie bardzo szybko. Poza tym... ciuszkow jest za malo nawet na poczatek, wiec "latanie po sklepach" i tak nie ominie bo trzeba bedzie dokupic i podstawowa garderobe i jakies cieplejsze okrycia. Nie sama bawelna/bielizna zyje noworodek. Dla mnie osobiscie termometr kapielowy i smoczek-uspokajacz to zbedne przedmioty, natomiast jedna butelka to za malo, nie mowiac juz o tym, ze widzialabym do niej na starcie zapasowy smoczek, ale moze to faktycznie jak na pakiet startowy za duze oczekiwania. Ja wiem, ze od kiedy mialam noworodki w domu, duzo sie zmienilo i sa fajne dziecio-gadzety... Widzisz, jak dla mnie wyprawka to bylo po 6 koszulek, spiochow (lubilam na polspiochy na poczatek, potem juz dziecko sie z nich wykopywalo i lepsze byly spioszki) i "czegos spod spod" - moga byc bodziaki. Z tym ze znow... zestaw opiewa na bodziaki z krotkim i dlugim rekawkiem, co dla mnie mija sie z celem. Jesli mam rodzic latem, bede szukac bodziakow z krotkim rekawkiem, na to pojdzie koszulka (albo i nie jesli bedzie upal) i styknie, ale zima zdecydowanie stawiam na dlugi rekawek zeby malemu lapiny nie marzly bo nawet w domu temperatura bedzie jednak nizsza niz latem. Itd. itd...
 
ten zestaw to w sumie moze i dobry pomysl by byl na prezent dla przyszlej mamy, reszte i tak musi dokupic bo ta ilosc body i koszulek to chyba na 1 dzien :p ale jedno co moge powiedziec to ze jakosc tych ubranek z Ewa klucze jest swietna. jak moj synek byl niemowlakiem to zamawialam tyle te i z pinokio.sa naprawde ladne i dobrej jakosci. a swoja droga pomysl mieli niezly z ta wyprawka tylko trzeba go dopracowac albo kilka wersji zrobic bo kazda mama potrzebuje czego innego :)
 
Ja bym ogólnie wolała sama wszystko pokupować a nie zamówić przez internet ale jeżeli udało ci się coś takiego wybrać to jak najbardziej, poza tym wiadomo jak z czasem zawsze go za mało.
 
Gdzie waszym zdaniem najlepiej zrobić zakupy dla maluszka. Głównie chodzi mi o kosmetyki. Polecicie jakieś sklepy internetowe lub stacjonarne w Warszawie?
 
nie ma znaczenia czy stacjonarnie czy nie :) u nas świetnie sprawdziła się ziajka i oilatum bo mały miał bardzo suchą skórkę :(
 
reklama
Ja bym kosmetykow za duzo nie kupiwala, najlepiej jakies probki lu male opakowania. Dzieci często sie uczulaja. Przy dwojce uzywalam linomaga zielonego tylko i wyl plus sudocrem w potrzebie. Teraz kupuje ziaja med na azs rewelacja dla dzieci na skórę.
 
Do góry