reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

mamuśki po "30"

Dziewczyny a ja weszlam do domu nie tak dawno... jak wiecie mialam wizyte o 15... lekarz sie troszke spoznil bo przyjechal o 15:30, tlumaczyl sie ze w szpitalu mial zabieg ale do rzeczy: pierw mi polozna zwazyla - waga 57 kg, wiec ciut poszla do gory, no ale dalej to nie to, cisnienie 118/80, zapisala w karcie ciazy.. i dalej czekalam na wejscie.. w koncu weszlam... lekarz popatrzyl w karte ciazy, spytal jak sie czuje, jak moje wymioty, mdlosci, plamienia, jedzenie... wiec zaczynam mowic ze ciut lepiej jem, ze mdlosci mam ale juz nie tak mocne, ze wymioty sa jescze ale nie tak bardzo czesto...a plamien nie bylo... mowil ze malo przybralam na wadze no ale liczy ze w koncu zaczne przybierac... w badaniach wyszla mi anemia, hemoglobina teraz 8,8 a poprzednio 9 wiec mi ciut spadla.. mam rowniez podwyzszone leukocyty, wiekszosc parametrow krwi albo za wysoka albo ciut niska, zaburzenie elektrolitowe wiec mu tlumcze ze bylam chora, malo jadlam, goraczkowalam, bralam antybiotyk.. wiec kazal mi powtorzyc badania na za 2 tyg.. wiec pierw weszlam na samolot.. zbadal mnie szyjka zamknieta, podotykal mi brzuch i pytal mi sie czy twardnieje wiec mu mowie ze czasem tak i ze biore nospe i magnez... potem poszlam na USG.. ogladal dzieciaczki.. i powiedzial ze ladnie rosna.. jeden maluch ma 7,69 cm , tetno 153 uderzen a drugi ma 7,48 cm 160 uderzen, ginek mowil ze ladnie rosna... ;) ze nie widzi nic niepokojącego... wiec mi ulzylo.. :-D kolejna wizyta za 2 tyg...dostalam skierowanie na badania na morfologie, mocz, ths i wiele innych badan... i pytalam o banki czy moge postawic.. powiedzial ze nie .. jeszcze w mojej styaucji jak to ciaza blizniacza... mam brac vit c, pic duzo herbaty malinowej i z cytryna.. pic mleko z czosnkiem... wracajac od lekarza wstapilismy do mamy na pogaduchy i troche nam sie zeszlo.. potem do sklepu na drobne zakupy i jak wracalam juz do domu to mi sie tak nie dobrze zrobili w aucie ze musielismy stanac na chwile.. poszlam i zwymiotowalam... a szarpalo mna i to bardzo... przyszlam do domu i pod prysznic od razu i do lozeczka...

anii84 tak mam blizniaki dwujajowe... :tak: super ze wyniki cukru sa dobre..

Margo
fajnie że starszy synek tak dobrze przyjął maluszka;-)

annaoj kce dla mnie to tez szok...:szok: nie spodziewalam sie tego... myslalam ze w ogole sie nie uda albo ze jedno bedzie a tu poszlam na Usg i widzialam dwa pecherzyki....

Molisek gratuluje udanej wizyty... ;-) a ktory to twoj tc?
 
reklama
witam
Mam dzisiaj dzień lenia, tzn B przejął od rana dzieciaki i tylko z Igorem zadanie zrobiłam, bo B nie ma xcierpliwości. Swoja drogą oczywiście po tych lekcjach kawa jest mi zbędna;-)
Ja to ciutkę zazdroszczę mamą oczekującym, niby pamietam, że człowiek się denerwuję (przynajmniej ja tak miałam), żeby wsio ok było z dzidziusiem, (u mnie jeszcze doszło 2 miesiące leżenia w ostatniej ciąży), ale te wszystkie wzruszające momenty, usg, słuchanie bicia serduszka i to oczekiwanie przed samym porodem. Chodzę czasem z dzieciakami prywatnie do lekarki, która przyjmuje w szpitalu, gdzie ich rodziłam, to jakoś zawsze bardzo wzruszona jestem.

Molisek cieszę się, że ok na wizycie. Pewnie jak już się dzidziuś urodzi bedziesz miała pomoc w córkach:-)
Olusia życzę ci aby mdłości w końcu odpuściły. Twoje maluszki to dziewczynki czy avatarek jest taki życzeniowy;-)?

uciekam na kanapę bajkę z dzieciakami poogladać, bo obiecałam
 
Cześć mamusie,mam dziś straszny dzień,od rana nie mogę dojść do siebie,wyszłam z Klaudią na zakupy ale do sklepu nie doszłam tak fatalnie się poczułam,zaczęła boleć mnie strasznie głową ze na oczy nie widziałam,kręciło mi się ciemno przed oczami,zaczęło mnie mdlic i musislam oprzeć się o murek bo bym padła. Wrocilysmy do domu położyłam się,delikatny ból brzucha i szok znów się wystraszylam choć lekarz mówił żeby się nie martwić bo to normalne,nadal leżę nie mogę oderwać głowy od poduszki tak boli.
Annaoj kce może pomoc w jednej będzie bo starsza już mieszka u babci,18 skończyła i poleciała chciała dorosłości zaznać,to jej dałam drogę wolną niech zobaczy jak to jest;-) zobaczymy kiedy zateskni i wroci;-)
 
witam
troszkę mam się nazbierało, więc może w końcu ruszy tutaj. Miło by było.
Spokojnych ciąż życzę.
Molisek ja przeżyłam to trzy razy i za każdym razem łezki mi się kręciły.
Malgos dziewczynki Ci życzyć?;-)
Ani imię już wybrane?
Margo jak Starszak na Młodszego reaguje?

miłego dzionka życzę:-)

Hej, annaoj na ten moment wybrane :) Szymon

Olusia super że wszystko w porządku, będą bliźniaki? :D

Margo fajnie że starszy synek tak dobrze przyjął maluszka.

Malgos a Ty masz synka czy córkę?

U mnie było piękne słoneczko a teraz sie jakoś ponuro zrobiło. W dodatku jeszcze nie zrobiłam obiadu i nie mam pomysłu co zrobić :)

Miłego popołudnia :)

Witajcie mamusie:) mam 4 letniego synka a teraz po cichu liczę na córcię:) jak będzie zobaczymy..23 mam wizytę ale to będzie dopiero 9 tydzień..posłucham czy bije serduszko i dowiem się czy jeden zarodek a może dwa;d jest duże prawdopodobieństwo na bliźniaki:-D
 
Hej dziewczyny dziś byłam na prenatalnych i wszystko jest super:-D dzidzia rozwija się prawidłowo,nawet płeć podejrzelismy choć pani doktor się śmiała że nasz obecny na dziś dzień chłopiec za 3 tygodnie może być dziewczynką tak to się teraz pozmieniac może,, najważniejsze że zdrowe:-D choć nie powiem ze ogromnie chcemy teraz chlopca:-)
 
reklama
Do góry