reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Objawy ciazy chlopiecej oraz dziewczecej:)

hej :)
Ja pierwszych 3 miesięcy ciąży nie pamiętam, bo wiekszość przespałam, lub wymiotowałam, schudłam z 5 kg, wyglądałam jak ostatnie nieszczęście, ciąża odebrała mi całą urodę :) Piersi bolały mnie okropnie, nie dało się ich dotknąć.
Kolejne 3 kwitnąco, piękna skóra, błyszczące włosy, zero wymiotów, wrecz cudowne samopoczucie. Zachcianek nie miałam prawie żadnych, słodycze odrzuciłam z mojego menu. Jem wszystko na co mam ochotę, kwaśne, ostre, byle nie słodkie, przytyłam może 6kg, brzuszek ładnie okrągły i będzie syn :)
A i najlepsze, nadal mieszczę sie w spodnie z przed ciąży, tylko jak siedzę, to już muszę rozpiąć guzik , więc nie jest zle :D
 
reklama
hej

ja mam synka (8 l.) i córeczkę (prawie 3 -m-ce)

obie ciąże były bardzo podobne do siebie pod względem dolegliwości, a raczej ich braku
zero wymiotów, zero mdłości

jedyne co było odmienne to przyrost mojej wagi (z synem prawie 30 kg!!!, a z córką 14), ale to jest wynikiem większej świadomości i dbaniem o siebie
apetyt miałam w pierwszej i w drugiej na wszystko:)

obalam też mit o tym że córki i syn mają inne tętno...wg tej opcji powinnam teraz mieć drugiego synka

aaa i jeszcze słyszałam, że z dziewczynką nie ma się kresy czarnej (ja oczywiście ją miałam i mam z resztą nadal-jeszcze nie zeszłą)
dziewczynka podobno odbiera urodę, a ja wyglądałam w ciąży kwitnąco!
co do kopnięć to ja poczułam je po środku na dole brzucha...więc nie łapie się na żadną z płci:)
 
ja mam wciaz ochote na cos slodkiego, moglabym jesc tylko ciasta i batoniki. mam nadzieje ze objawy wskazuja na dziewczynke :) pozdrawiam wszystkie czekajace
 
Dziewczyny:) nie ma reguly:) kazda nawet nasza wlasna kolejna ciaza jest inna:) podobno wszystko zalezy od plemnikow;) podobno trzeba sie przytulac w okreslonych dniach plodnych;) natomiast ja bym sie bardziej skupila na tym zeby nasze dzieci zdrowe byly:)
 
Ja mam trzech synow ,za kazdym razem mialam inne zachcianki.Prza pierwszym konkrety jak rolady ,kluski ogorki.Przy blizniakach maly apetyt ale mniej wydziwiania.A teraz na poczatku slodycze(ja ich nie potrzebowalam do tej pory)i owoce i juz bylam prwie pewna ze corka(Bo wedlug dni w kttorych dzialalysmy miala byc dziewczynka,a sie okazalo ze w ciaze zaszlam 9 dni przed kalendazykowa owulacja wedlug usg) a tu sie okazalo ze na 80% znowu chlopak.
 
Ja mam dziewczynkę i chłopca. I przy Olci miałam brzuszek do przodu, a przy Mateuszku rozłożyło mnie na biodra i na boki :) i po tym się właśnie rozpoznaje płeć dziecka :)
 
Witam mamusie;)

Ja ogólnie jestem obecnie w 9 tyg więc za wcześnie u mnie na rozpoznanie płci mojego maleństwa;) Ale w głębi serduszka mam nadzieję, że to będzie dziewczynka;)

Powiem Wam tak, jak obserwowałam moje siostry podczas ich ciąży to zauważyłam że jak miały dziewczynki to wyglądały szczupło i brzuszki miały bardziej do przodu, natomiast jak był chłopczyk to brzuszek się rozkładał na boczki bardziej czyli była bardziej szeroka.

Ja wymiotowałam tylko raz więc nie wiem czy to ma coś do rzeczy tak naprawdę;)
 
ja strasznie zbrzydłam, mam okropną cere pełno pryszczy, suchą skórę i zmarszczki pod oczami.
Z jedzeniem różnie, ale raczej na słodko, potrafie calą czekolade zjeść, na kwaśne bardzo żadko mam ochote. Za to lody codziennie.
Brzuszek z przodu taka piłeczkę.
Wymiotów nie miałam i nie mam, ale potrafi mniebardzo mdlić.
no i będzie dziewczynka :)
 
reklama
dziewczyny, ja jestem w 18 tygodniu i lekarz nie ma wątpliwości, że będzie chłopak.
pierwszy trymestr niemal cały przespałam, zero wymiotów, kilka dni miałam delikatne mdłości, wieeelki apetyt na pomidory, oprócz tego odrzuciło mnie na chwilę od kawy i od perfumów.
drugi trymestr to u mnie mniejszy apetyt,ale nadal raczej owocowo-warzywny, brak specjalnych zachcianek, cera ładna, włosy i paznokcie strasznie szybko rosną :tak:
jedynie na co narzekam to, że w ciąży męczą mnie straszne bóle głowy... ale cóż, dla dobra malucha, wolę się przemęczyć, niż łykać tabletki.
 
Do góry